Wrze w szkołach. Pracownicy zrzeszają się w nowym związku i żądają podwyżek!

1623
Wyświetleń

Kiedy wiele mówi się o podwyżkach wynagrodzeń dla nauczycieli oraz o ochronie ich miejsc pracy, całkowicie pomijani są pracownicy oświaty nie będący nauczycielami. To jednak już się zmienia, ponieważ w Elblągu powstał nowy związek zawodowy zrzeszający takie osoby.

- Jako pierwszy i jedyny w Elblągu Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty Niebędących Nauczycielami w Szczecinie Oddział w Elblągu zrzeszamy w swoich szeregach pracowników oświaty niebędących nauczycielami (sekretarki, księgowe, referentów, sprzątaczki, konserwatorów, intendentów). Jest już nas około połowa zatrudnionych w mieście Elblągu – mówi nam Jolanta Nowak, przewodnicząca Oddziału Związku w Elblągu.

Oddział Związku powstał na kanwie podpisania w kwietniu 2016 r. porozumienia między władzami miasta a innymi związkami dotyczącymi podwyżek dla administracji i obsługi w placówkach oświatowych.

- Porozumienia bardzo krzywdzącego dla nas i niezgodnego z obowiązującym prawem – dodaje Jolanta Nowak. –  Mamy na ten temat mocne opinie prawne i zamierzamy walczyć o nasze prawa.

Związkowcy chcą przede wszystkim wywalczyć podwyżki wynagrodzeń oraz respektowania prawa przy organizacji ich pracy w elbląskich szkołach.

- Trzeba sobie zdawać sprawę, że wiele osób w szkołach jest zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych, jako referenci. Jednak zarabiamy praktycznie najniższe krajowe – dodaje Jolanta Nowak. – Także nasze prawa pracownicze nie są respektowane przez dyrektorów szkół.

fot. Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu.

Wrze w szkołach. Pracownicy zrzeszają się w nowym związku i żądają podwyżek!

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>