Włamywał się do mieszkań, sklepów i groził. Teraz trafił do aresztu

575
Wyświetleń

Policjanci zatrzymali 64-latka, który włamywał się do pomieszczeń gospodarczych, mieszkania oraz groził dwóm osobom. Groźby okazały się na tyle poważne, że wobec 64-latka sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za włamania może mu grozić kara do 10 lat pozbawiania wolności.

64-latek kradł najróżniejsze rzeczy działając w Elblągu, często w okolicach ulicy Nowowiejskiej. Tam też okradał pomieszczenia gospodarcze, podręczne magazyny a nawet mieszkanie. Do tego ostatniego włamał się w okresie świątecznym obserwując dokładnie moment, kiedy właściciele opuszczą lokal.

Z mieszkania zabrał m.in. telewizor, komputer i radio. Te przedmioty policjanci znaleźli w miejscu, gdzie 64-latek przebywał. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna odgrażał się dwóm osobom. W jednym z przypadków doszło nawet do rękoczynów. W związku z powyższym a także agresywnym zachowaniem mężczyzny wnioskowano o jego tymczasowe aresztowanie.

Dziś sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 64-latka na 3 miesiące. Mężczyźnie zgodnie z Kodeksem Karnym może grozić do 10 lat pozbawiania wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Włamywał się do mieszkań, sklepów i groził. Teraz trafił do aresztu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>