Wybory wygrywa Witold Wróblewski z olbrzymią przewagą nad Jerzym Wilkiem

2110
Wyświetleń

Wszystko wskazuje na to, że prezydentem Elbląga będzie nadal Witold Wróblewski. Znane są już wyniki z ponad 20 komisji wyborczych. Przewaga obecnego prezydenta nad Jerzym Wilkiem jest olbrzymia (75 proc. do 25 proc.).

Znane są już wyniki z 20 komisji wyborczych. Prowadzi Witold Wróblewski z prawie 7887 głosami. Na Jerzego Wilka w tych lokalach zagłosowało 2753 osób. W mieście są 62 komisje wyborcze. Jeśli jednak ta tendencja się utrzyma, a wiele na to wskazuje, prezydentem miasta będzie Witold Wróblewski.

Przed II turą wyborów Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna) udzieliła poparcia właśnie Wróblewskiemu. Jerzy Wilk nie miał takiej zdolności do poszerzenia swojego elektoratu.

Frekwencja w wyborach w Elblągu na godz. 17.00 wynosiła prawie 34 procent.

Jak będzie wyglądała sytuacja w pięcioletniej kadencji elbląskiego samorządu? Wszystko na to wskazuje, że prezydentem miasta będzie Witold Wróblewski. W Radzie Miasta nikt nie osiągnął znaczącej przewagi – 9 radnych ma PiS, 9 radnych Koalicja Obywatelska, 6 radnych pro prezydencki KWW Witolda Wróblewskiego. By prezydent mógł spokojnie rządzić miastem potrzebne jest porozumienie Koalicji Obywatelskiej w KWW Witolda Wróblewskiego. To będzie oznaczało, że PiS znajdzie się w opozycji w Radzie Miasta Elbląga.

Aktualizacja:

Wyniki z 35 komisji wyborczych:

Witold Wróblewski – 14999 głosów.

Jerzy Wilk – 5793 głosów.

Wyniki z 62 komisji wyborczych:

Jerzy Wilk – 10676 głosów

Witold Wróblewski – 27654 głosów.

Wybory wygrywa Witold Wróblewski z olbrzymią przewagą nad Jerzym Wilkiem

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>