Wielki sukces elbląskich tancerzy

576
Wyświetleń

Elblążanie Piotr i Maria Jankowscy zdobyli tytuł Mistrzów Polski FTS w stylu latynoamerykańskim 2018 w kategorii Senior III na Mistrzostwach Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich. Mistrzostwa odbywały się w Szczecinku.

Obok elbląskiej pary na podium stanęła para z Poznania i Kwidzyna. Prezentacje oceniała międzynarodowa komisja sędziowska w skład której wchodzili trzej sędziowie z Polski, oraz sędziowie z Włoch, Ukrainy, Łotwy, Finlandii, Dani i Macedonii.

Dwóm pozostałym parom z Elbląga nie udało się stanąć na podium. Para Mariusz i Agnieszka Dziurawiec zdobyli miejsce 5 w kategorii Senior II, a Jarosław i Katarzyna Szar miejsce 7 w kategorii Senior I.

W Szczecinku przy Mistrzostwach został rozegrany również Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok. Elbląg reprezentowała para – Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, która w kategorii 12 – 13 D w stylu latynoamerykańskim zdobyła srebrny medal. W stylu standardowym Kuba i Olga zdobyli miejsce 5.