Wielki sukces elbląskich judoków. Zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski!

1315
Wyświetleń

To jedyny taki przypadek w Polsce. Trzy elbląskie kluby sportowe, posiadające sekcje judo, połączyły swoje siły. Dzięki temu elbląska reprezentacja wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim. To również pierwszy taki sukces elbląskich judoków.

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z zawodnikami, trenerami i prezesami elbląskich klubów judo, którzy podczas ostatniego weekendu w Gorzowie Wielkopolskim zdobyli drużynowo brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. To pierwszy medal zawodów drużynowych w historii elbląskiego judo.

– Serdecznie gratuluję Wam osiągniętego sukcesu. Ciężka  praca przynosi bardzo dobre efekty. Jak wiecie mam osobisty sentyment do judo. Tym bardziej cieszę się, że w naszym mieście ta dyscyplina jest na tak wysokim poziomie. Jestem przekonany, że przed Wami jeszcze wiele  zwycięstw  – podkreślał podczas spotkania Witold Wróblewski, zapewniając jednocześnie o swoim dalszym wsparciu dla młodych sportowców.

Historyczny sukces wywalczony w Mistrzostwach Polski to zasługa zawodników trzech elbląskich klubów – Olimpii Judo Elbląg, Tomita Elbląg oraz Truso Elbląg.

– Wystawiliśmy jedną drużynę. To chyba jedyny w Polsce taki przypadek, gdzie sportowcy z trzech klubów tak ze sobą współpracują. Ten medal jest dla nas jeszcze o tyle cenniejszy, że wystawiliśmy tylko elbląskich zawodników – podkreślał Leszek Wilk trener UKS Olimpia-Judo.

Jak wynikało z relacji trenerów ducha walki młodym elblążanom nie brakowało. Jeden z nich  postanowił walczyć pomimo kontuzji ręki. Co ważne ta walka okazała się zwycięska. Elbląscy judocy w tych Mistrzostwach oprócz  sukcesu drużynowego zdobyli także dwa brązowe medale w walkach indywidualnych. Wywalczyli je: Gracjan Szleja (MKS Truso) w kat. 50 kg i Sebastian Makowski (UKS Olimpia Judo) w kat. 66 kg.

Wielki sukces elbląskich judoków. Zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>