Wiadukt im. Lecha Kaczyńskiego? Radni odłożyli decyzję

1320
Wyświetleń

Czy budowany w Elblągu wiadukt będzie nosił imię zmarłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego? Tak sugeruje Robert Koliński z partii Razem. Prezydent Witold Wróblewski wnosił o nadanie obiektowi nazwy „100-lecia Niepodległości”. Radni jednak nie wyrazili na to zgody.

Taki projekt uchwały pojawił się na sesji Rady Miasta. Jednak radna Jolanta Janowska wniosła o zdjęcie jej z porządku obrad. Dlaczego? Oficjalnie z powodu faktu, że wiadukt nie jest jeszcze ukończony i nie wiadomo czy uda się to zrobić jeszcze w tym roku.

Prezydent Witold Wróblewski oponował przekonując radnych, że realizacja tej inwestycji nie napotyka na żadne problemy. Jednak radni PiS byli nieugięci i wskazywali, że podjęcie teraz takiej uchwały jest równoznaczne z nadaniem nazwy…placowi budowy.

Radny Michał Missan sugerował, aby do tego tematu powrócić bliżej terminu oddania obiektu do użytku. Radni zdecydowali, że nie będą tym projektem się zajmowali na tej sesji.

Czy jednak ta sprawa nie ma „drugiego dna”? Publicznie do tego problemu odniósł się Robert Koliński działacz partii Razem w Elblągu.

- Na początku dzisiejszej sesji radni PiS próbowali uwalić (ostatecznie, z poparciem części radnych PO z powodzeniem, niestety) wniosek prezydenta Wróblewskiego o nadanie wiaduktowi na Zatorze nazwy „100-lecia odzyskania Niepodległości”, bo – jak ćwierkają ptaszki koło Ratusza – chcieliby na sesji bliżej wyborów nadać mu imię, no czyje? Ano oczywiście prezydenta  Lecha Kaczyńskiego. Najwidoczniej partyjniactwo i interes kampanijny ważniejsze są dla nich, niż okrągła rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – komentował wczoraj Robert Koliński.

Może się więc okazać, że do nadania wiaduktowi imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego „ręce przyłożyli” również radni Platformy Obywatelskiej.

Wiadukt im. Lecha Kaczyńskiego? Radni odłożyli decyzję

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>