Warto się uczyć! Gimnazjaliści otrzymali stypendia prezydenta

940
Wyświetleń

Najzdolniejsi uczniowie elbląskich gimnazjów odebrali dziś w Urzędzie Miejskim z rąk prezydenta Witolda Wróblewskiego stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce.

Stypendia na wyrównywanie szans edukacyjnych za bardzo dobre wyniki i wybitne osiągnięcia w nauce w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 prezydent wręczył 128 gimnazjalistom ze wszystkich elbląskich gimnazjów.

– Jestem z Was dumny, że osiągacie tak dobre wyniki i uzyskujecie stypendium. Chcę Wam za to podziękować, chcę również podziękować dyrektorom szkół, a także Waszym nauczycielom oraz rodzicom. Mam nadzieję, że stypendia które otrzymujecie będą przeznaczone na realizację Waszych pasji i zachętą do utrzymania dobrego kursu w nauce – mówił podczas uroczystości Prezydent Witold Wróblewski.

W budżecie miasta na rok 2018 przeznaczono na stypendia 60 000 zł. Wysokość przyznanego stypendium za I półrocze wynosi od 140 zł do 350 zł. Kwota wydatkowana ogółem na stypendia w I półroczu wyniosła 23 450,00 zł.

LISTA SZKÓŁ I STYPENDYSTÓW

Warto się uczyć! Gimnazjaliści otrzymali stypendia prezydenta

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>