Wandal zatrzymany przez policję. Za swój czyn odpowie przed sądem

496
Wyświetleń

38-latek, który uciekał przed patrolem policji został zatrzymany. Mężczyzna chwilę wcześniej rzucił podniesionym z ziemi kawałkiem kostki brukowej wybijając w przeszklonym elemencie drzwi solidną dziurę. Teraz odpowie za to przed sądem.

Była godzina 22.30 gdy oficer dyżurny elbląskiej policji skierował na ul. Płk. Dąbka patrol interwencyjny. Powodem miało być agresywne zachowanie pijanego mężczyzny. Gdy patrol przyjechał na miejsce okazało się że drzwi prowadzące na jedną z klatek schodowych zostały uszkodzone.

Z relacji świadków wynikało że mężczyzna rzucił w nie podniesioną z ziemi kostką brukową a następnie odszedł. Policjanci zauważyli go w okolicy ul. Robotniczej. Zaczął uciekać przed policjantami. Ci dogonili go i zatrzymali w okolicy parku Kajki. Sprawcą okazał się być 38-latek. Od mężczyzny czuć też było alkohol.

Policjanci zatrzymali go w areszcie i sporządzili odpowiednią dokumentację. Teraz 38-latek odpowie za zniszczenie mienia. Jeżeli wartość uszkodzenia przekroczy 500 złotych będzie on odpowiadał z Kodeksu Karnego. Policjanci sprawdzą czy mężczyzna nie ma na koncie podobnych czynów w tym rejonie – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Wandal zatrzymany przez policję. Za swój czyn odpowie przed sądem

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>