W szpitalu wojewódzkim do chirurga się nie dostaniesz. Lekarze złożyli wymówienia

3485
Wyświetleń

O takiej sytuacji poinformował nas nasz Czytelnik. O tym pisze także dzisiejszy Dziennik Elbląski. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu nie można dostać się do chirurgów naczyniowych. Jak informuje gazeta, prawie wszyscy lekarze złożyli wypowiedzenia.

- Chciałem zarejestrować się do Poradni Chirurgii Naczyniowej w szpitalu wojewódzkim, ale powiedziano mi, że prawie wszyscy lekarze złożyli wymówienia –  alarmuje Czytelnik. – W przychodni przyjmuje tylko jeden lekarz, starszy pan. Może szpital wyjaśni pacjentom, co mają robić w takiej sytuacji i dlaczego do niej doszło.

Dziennik Elbląski zwrócił się z prośbą o wyjaśnienia do rzecznika prasowego szpitala, Anny Kowalskiej. Jak informuje rzecznik, ta sytuacja to efekt „nieuniknionych zmian organizacyjnych”.

- W styczniu działalność naszej Poradni Chirurgii Naczyniowej będzie ograniczona do przyjmowania wyłącznie pilnych przypadków. Poradnia jest aktualnie w trakcie reorganizacji spowodowanej zmianami kadrowymi – wyjaśnia Anna Kowalska.

Ta sytuacja może powodować np. konieczność przesunięcia terminów przyjęć pacjentów.

- Jednak o tym zawsze powiadamiamy naszych pacjentów wcześniej telefonicznie. Początek roku często bywa okresem nieuniknionych zmian organizacyjnych, dlatego też bardzo prosimy Państwa Pacjentów o wyrozumiałość. Dokładamy wszelkich starań, aby od lutego Poradnia Chirurgii Naczyniowej mogła funkcjonować już w pełnym zakresie — mówi Dziennikowi Anna Kowalska.

Jak informuje gazeta, sytuacja dotyczy również Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej WSzZ w Elblągu, na którym operowane są jedynie pilne przypadki. Jak zapewnia Anna Kowalska, żaden z pacjentów, u którego zabieg jest konieczny do przeprowadzenia nie zostanie bez pomocy.

 

W szpitalu wojewódzkim do chirurga się nie dostaniesz. Lekarze złożyli wymówienia

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>