W Elblągu już wkrótce czekają nas piłkarskie emocje

1685
Wyświetleń

Zobaczyć w akcji reprezentację Polski, Mistrzów Europy z Hiszpanii, bardzo solidnych Serbów czy nieprzewidywalnych reprezentantów Mołdawii. Już 8 kwietnia rozpoczyna się Turniej Eliminacyjny UEFA Futsal Euro 2018. Miastem gospodarzem jest Elbląg.

W kwietniu czekają nas wielkie emocje związane z piłką nożną. Do Elbląga przyjadą czołowe drużyny grające w futsal, czyli halową odmianę piłki nożnej. W Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się jeden z siedmiu turniejów „Main Round”, czyli eliminacji do Mistrzostw Europy w Słowenii 2018 r.. Polska została gospodarzem jednego z turniejów, zaś Elbląg wygrał rywalizację miast na zorganizowanie imprezy.

 Światowa czołówka w polskiej grupie

W turniejach Main Round łącznie weźmie udział 28 drużyn (7 grup po 4 drużyny). Do Elbląga przyjdzie jedna z najlepszych reprezentacji tej odmiany futbolu – Hiszpania (obecnie druga drużyna światowego rankingu), także siedemnasta obecnie drużyna rankingu Serbia oraz Mołdawia, która do imprezy dostała się po wygraniu preeliminacji. Na Euro bezpośrednio zakwalifikują się zwycięzcy grup. Drużyny z drugich miejsc oraz najlepsza z trzeciego zagra dodatkowo baraże.

 Były trener Olimpii selekcjonerem reprezentacji

Polska nie jest faworytem do wygrania Main Round, ale od kiedy drużynę przejął nowy-stary trener Andrzej Bianga reprezentacja gra coraz lepiej. Drużyna prowadzona przez byłego zawodnika i trenera Olimpii Elbląg (grał w II lidze, jako trener awansował z Olimpią do III ligi, roku 2016 został wybrany do jedenastki 70-lecia) dobrymi występami w eliminacjach do mistrzostw świata uchroniła się przed preeliminacjami do ME w Słowenii.

 Ruszyła sprzedaż biletów

O ile sprzedaż grupowa na Turniej eliminacyjny UEFA Futsal Euro 2018 trwa już od dłuższego czasu, to ruszyła już sprzedaż indywidualna. Wejściówki można nabywać  w internecie http://www.bilet.pax.pl/kat/0/1/?biletpax=rb7a6d8pgrcurbluq8816id1j4

W Elblągu już wkrótce czekają nas piłkarskie emocje

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>