Uwaga! To koniec abonamentu radiowo-telewizyjnego. Nie będzie trzeba płacić!

2270
Wyświetleń

Jest praktycznie już zdecydowane, że od 2019 r. abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa – zapowiedział dziś szef RMN Krzysztof Czabański. Kwota, która zapewniłaby „solidne finansowanie wszystkich mediów publicznych”, to według niego ok. 2,5-3 mld zł rocznie.

Krzysztof Czabański zapowiedział, że abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa, co oznacza, że de facto zostanie zniesiony

Zmiana ma wejść w życie od 2019 roku. W 2018 abonament będzie cały czas obowiązywać

Czabański przedstawił też własny projekt ustawy dotyczącej zmian w mediach publicznych

„Jest praktycznie już zdecydowane, że od 2019 r. abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa” – zapowiedział szef Rady Mediów Narodowych w internetowej telewizji w Polsce.pl. Jak dodał, abonament „zostanie de facto zniesiony”.

Czabański przypomniał, że abonament obowiązuje jeszcze w roku 2018 r. „To jest obowiązujące prawo i każdy powinien go przestrzegać i tu nie radziłbym nikomu robić uników” – podkreślił.

Obecnie każdy właściciel odbiornika telewizyjnego powinien płacić abonament 22,70 zł miesięcznie, a właściciel radia – 7 zł miesięcznie.

„Od 2019 r. na 99,99 proc. nie będzie to w tym kształcie; media publiczne będą finansowane bezpośrednio z budżetu państwa” – powiedział szef RMN. Jak mówił, kwotą, która zapewnia „solidne finansowanie”, jest ok. 2,5-3 mld zł rocznie na wszystkie media publiczne.

Źródło: Onet.pl

Uwaga! To koniec abonamentu radiowo-telewizyjnego. Nie będzie trzeba płacić!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>