Uwaga na fałszywe sms-y z banków. To próba wyłudzenia

1524
Wyświetleń

Nasz Czytelnik ostrzega. Do Jego mamy, starszej kobiety, przyszedł sms w którym Bank PKO informował, że należy pilnie zapłacić jakąś należność. W wiadomości podany był numer konta bankowego. Jak się okazało, była to próba oszustwa.

Jak pisze do nas nasz Czytelnik, Jego matka, kobieta w starszym wieku poprosiła go o opłacenie kwoty 1200 zł na rzecz banku BKO BP. W wiadomości był również podany link do strony internetowej, z którego klientka banku miała skorzystać.

- Coś mnie tknęło, ponieważ również miałem kredyt w tym banku i komunikacja z reguły odbywała się za pomocą listów, nie sms-ów – pisze nasz Czytelnik. – Poprosiłem mamę o podanie numeru konta i zadzwoniłem na infolinię tego banku. Jak się okazało, konto bankowe podane w tej wiadomości, nie należy do PKO BP.

Bank wydał w tej sprawie nawet specjalny komunikat,  w którym czytamy:

PKO Bank Polski nie jest autorem tych wiadomości, e-maile i SMSy rozsyłane są przez osoby podszywające się pod Bank. Prosimy o zachowanie ostrożności i ograniczonego zaufania w stosunku do e-maili i SMSów, w których znajduje się prośba o skorzystanie z umieszczonego w nich linku. Ostrzegamy, że zawsze są to fałszywe wiadomości, mające na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy poufnych danych, ale także zainstalowanie w jego komputerze lub telefonie potencjalnie szkodliwych programów podglądających i śledzących jego działania.

Prosimy nie odpowiadać na tego typu wiadomości (e-maile, SMSy), nie korzystać z podanego linku i nie udostępniać danych osobowych, loginu i haseł do konta, kodów jednorazowych z narzędzia autoryzacyjnego, numeru telefonu komórkowego, danych dotyczących karty płatniczej, itp. Te dane są do wyłącznej wiadomości klientów.

W przypadku skorzystania z linku zawartego w otrzymanej wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, prosimy – skontaktuj się telefonicznie z konsultantem pod jednym z numerów:

801 307 307 (numer dla dzwoniących w kraju) lub +48 81 535 60 60 (numer dla dzwoniących w kraju, z zagranicy i z telefonów komórkowych)”.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

Uwaga na fałszywe sms-y z banków. To próba wyłudzenia

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>