Urząd Miejski będzie otwarty krócej. Wszystko przez upał

478
Wyświetleń

Wysokie temperatury powodują, że wiele firm oraz instytucji decyduje się na skrócenie godzin pracy. Takie decyzje zapadły również w elbląskich instytucja miejskich.

„Chrońmy zdrowie pracowników podczas upałów!” – zaapelował Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek. Z uwagi na nadzwyczajną falę upałów zaapelował on do pracodawców o skracanie czasu pracy pracownikom, w szczególności tym, których dzienny wymiar czasu pracy przekracza 8 godzin.

Główny Inspektor Pracy przypomina też o obowiązku zapewnienia nieodpłatnie zimnych napojów, gdy temperatura w pomieszczeniach pracy przekracza 28 stopni C, a na otwartej przestrzeni 25 stopni C. Napoje powinny być dostępne stale, w ilości zaspokajającej potrzeby zatrudnionych.

Wysokie temperatury spowodowały, że również elbląski Ratusz będzie pracował krócej.

- Informujemy mieszkańców, że w związku z utrzymującymi się upałami i prognozami pogody, wskazującymi na wzrost temperatur powietrza, Urząd Miejski w Elblągu w dniach od 8 do 10 sierpnia br. będzie czynny w godzinach od 7.30 do 14.00 – informuje Łukasz Mierzejewski, z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Również elbląskie biblioteki skróciły godziny pracy. Również będą funkcjonować tylko do godz. 14.00.

Urząd Miejski będzie otwarty krócej. Wszystko przez upał

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>