Uczeń poparzony kwasem. Prokuratura bada jak zabezpieczone były paczki

571
Wyświetleń

Prokuratura Rejonowa w Elblągu prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie poparzenia substancjami żrącymi ucznia w Szkole Podstawowej nr 19. Na razie nikomu zarzutów nie postawiono. Śledczy sprawdzają czy przygotowane do transportu paczki zostały odpowiednio zabezpieczone.

Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje dochodzenie w sprawie zaistniałego w dniu 17 października 2017 r. w Elblągu, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego ucznia szkoły Podstawowej w Elblągu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki.

- Dotychczasowe ustalenia w dochodzeniu wskazują, iż w dniu 17.10.2017 r., w trakcie przenoszenia przez pokrzywdzonego ucznia pomocy naukowych w postaci szklanych opakowań, doszło do stłuczenia opakowania, rozlania się cieczy na pokrzywdzonego co spowodowało jego poparzenie. Doznane przez pokrzywdzonego obrażenia wymagały leczenia w warunkach szpitalnych. W postępowaniu trwają czynności prowadzące do wyjaśnienia procedur związanych w transportem substancji niebezpiecznych oraz okoliczności samego zdarzenia. Postępowanie pozostaje w toku w fazie in rem – nie przedstawiono nikomu zarzutów – informuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Przestępstwo „narażenia na niebezpieczeństwo”, określone w art. 160 § 2 kk jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Do groźnej sytuacji  doszło 17 października br. na terenie szkoły podstawowej nr 19 przy ul. Uroczej. Jeden z uczniów, przenoszący próbki z kwasami, stłukł je. Doznał poparzeń II i III stopnia.

– 13-latek doznał poparzeń nóg i biodra II i III stopnia. Pierwszej pomocy udzieliła mu pielęgniarka. Został już odwieziony do szpitala – informował Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Działania ratowników zabezpieczonych w ubrania przeciwchemiczne oraz sprzęt ochrony dróg oddechowych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozpoznaniu rozlanej substancji, neutralizacji rozlewiska, zebraniu pozostałości oraz przewietrzeniu obiektu.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/do-tego-wypadku-nie-powinno-dojsc-trwa-postepowanie-wyjasniajace/

Uczeń poparzony kwasem. Prokuratura bada jak zabezpieczone były paczki

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>