Twój pojazd „kopci”? Możesz mieć problemy

1501
Wyświetleń

Elbląscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania Truck i Bus. W ciągu doby skontrolowali 124 pojazdy i wykonali blisko 300 wyrywkowych badań trzeźwości. Policjanci używali także analizatora spalin.

W trakcie wykonanych 17 badań w czterech przypadkach okazało się że przekroczone są dopuszczalne wartości emisji spalin. Kierującym zatrzymano dowody rejestracyjne. Z dokumentami pojazdu łącznie pożegnało się 14 kierujących. We wszystkich przypadkach powodem zatrzymania dokumentu był zły stan techniczny pojazdu.

– Nie w każdym przypadku konieczny jest pomiar analizatorem spalin – tłumaczy sierż. sztab. Maciej Krztoń z Wydziału Ruchu Drogowego. – Jeżeli widać gołym okiem, że za samochodem powstaje chmura dymu, można skierować auto na badanie stanu technicznego. Często dzieje się tak w sytuacjach, gdzie samochód jest stary a silnik wyeksploatowany i oprócz paliwa spala dodatkowo olej.

Podczas kontroli i działań Truck i Bus policjanci zatrzymali m.in. czarnego vw golfa. W tym przypadku kierującemu zatrzymano dowód rejestracyjny, ponieważ dopuszczona wartość spalin była przekroczona kilkukrotnie. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Twój pojazd „kopci”? Możesz mieć problemy

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>