Trwają Świąteczne Spotkania Elblążan /zdjęcia/

505
Wyświetleń

Elbląska Starówka tętni przedświąteczną atmosferą i gwarem elblążan. Oprócz straganów z rozmaitościami na mieszkańców czeka też wiele atrakcji, w tym koncerty muzyczne czy pyszny świąteczny bigos.

Aromatyczne stoiska

Aromatyczne wędliny z różnych zakątków kraju – m.in. półgęsek – ale także z Litwy, czy dania tatarskie. Tego chleby. górskie serki, miody i słodycze. Mnóstwo wyrobów rękodzielniczych – różnego rodzaju upominki, ozdoby świąteczne. Można się ubrać i to dosłownie od stóp do głów.

Przez cały dzień trwa również zbiórka darów dla zwierzaków z elbląskiego schroniska.

Pomoc zwierzakom

O 18:20 rozpoczęła się licytacja na rzecz elbląskiego schroniska dla zwierząt. Przez cały dzień były również zbierane dary dla czworonogów. Elblążanie przynosili karmę, koce i inne potrzebne rzeczy. Zbiórka i licytacja dla zwierzaków będzie prowadzona również w niedzielę.

Na jarmarku wciąż tłoczno. Niezmiennie trwa oblężenie zjeżdżalni. A na scenie wystąpiła z jasełkami młodzież z Rychlik. Koncert gwiazdy – Magdy Steczkowskiej – o godz. 19. Jutro wystąpi Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

300 kg bigosu

Bigos smakował wszystkim. Palce lizać. Kwaskowatość kapusty przełamana lekką nutą miodu. Przepyszne kawałki mięsa i kiełbaski oraz wędzonego boczku. Także… 300 kg bigosu rozeszło się w godzinę. Kucharze ze Stowarzyszenia Elbląskich Szefów Kuchni mają prawo być z siebie zadowoleni. Przypominamy, że jutro serwowany będzie bigos wojskowy. Czy któryś okaże się smaczniejszy?

Przypominamy, że na najmłodszych czeka św. Mikołaj, a w piernikowej chacie można wykonać przepiękne ozdoby świąteczne. Cały czas czynna jest pontonowa zjeżdżalnia.

Jarmark potrwa dzisiaj do godz. 21.00.

Informacje i foto: UM Elbląg

                                

Trwają Świąteczne Spotkania Elblążan /zdjęcia/

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>