Trwa budowa sklepu Castoramy w Elblągu

4351
Wyświetleń

Prace idą pełną parą a na działce przy ul. Żuławskiej widać już stojącą halę obiektu Castoramy. Inwestor deklaruje, że w tym markecie budowlanym zakupy zrobimy w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jak wskazują media branżowe, sieć Castorama ominęła ponownie Olsztyn w swoich planach inwestycyjnych. Sklep w Elblągu będzie drugą tego typu placówką na Warmii i Mazurach. Pierwszy sklep powstał pięć lat temu w Ełku.

Nowy salon Castorama będzie znajdował się przy ulicy Żuławskiej w Elblągu, w tym samym miejscu, w którym – według wcześniejszych informacji – miał się mieścić market budowlany OBI. Hipermarket OBI w Elblągu jednak nigdy nie powstał, a spółka Jermon Poland, która po wykupieniu gruntów od gminy Elbląg miała go wybudować już kilka lat temu, obecnie otrzymuje od miasta Elbląg kary umowne od niezrealizowanej inwestycji, które w tej chwili przerosły już 4 miliony złotych plus odsetki karne.

I właśnie na tych terenach, które od spółki Jermon Poland wykupiła Castorama, powstaje sklep największej w Polsce sieci salonów DIY (ang. Do It Yourself – Zrób To Sam).

Co ciekawe Castorama jest kolejną siecią, po takich firmach jak IKEA czy Leroy Merlin, która omija Olsztyn, bądź co bądź stolicę Warmii i Mazur i największe miasto regionu.

Market powstaje na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej. Oprócz 11 tys. m kw. powierzchni sklepowej, zaoferuje on swoim klientom także blisko 400 miejsc parkingowych.

Wbrew pozorom projekt wcale nie należy do najłatwiejszych. Powód?

 –  W Elblągu grunty są słabonośne, dlatego pod całym budynkiem oraz parkingiem trzeba wykonać palowanie. Zrobimy jednak wszystko, by na koniec marca  2019 r. obiekt był gotowy na przyjęcie klientów – mówi Paweł Ryś, Kierownik Budowy.

Castorama to obecnie największa w Polsce sieć sklepów DIY. Obecnie firma posiada w Polsce 69 sklepów. Za pierwszy sklep sieci uważa się sklep założony w 1969 roku nieopodal Lille we Francji przez Christiana Duboisa. Pierwsza Castorama w Polsce powstała w Warszawie w połowie lat 90-tych XX wieku.

Fot. Atelier Hoffmann

Trwa budowa sklepu Castoramy w Elblągu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>