Tragedia na drogach. Atak zimy zaskoczył drogowców i kierowców

861
Wyświetleń

Właściwie jak co roku obfite opady śniegu zaskakują drogowców. Efekt? Nie odśnieżone główne drogi, a elbląskich kierowców zaskoczyły korki jakie tworzyły się na mieście.

Od samego rana dostajemy od naszych Czytelników zdjęcia i informacje dotyczące zaśnieżonych jezdni w Elblągu.

– Ruszyłem do pracy lekko po godz. 7.00. Główne drogi nie odśnieżone. Odśnieżane były w pierwszej kolejności chodniki. Jeździł mały traktorek, który śnieg zwalał na…jezdnię wprost pod jadące samochody. Wielu kierowców, w obawie przed takimi warunkami jechało bardzo wolno i dodatkowo tamowało ruch – pisze do nas Jacek, jeden z elblążan.

Podobnych sygnałów odebraliśmy dziś kilkadziesiąt. Wszędzie powtarza się ta sama historia – główne drogi nie zostały z samego rana odśnieżone. Te mniejsze, poboczne w ogóle nie doczekały się pługa czy piaskarki.

– Tragedia jest na wiadukcie na Zatorze. Nie został odśnieżony. Samochody poruszają się w żółwim tempie – alarmował nas jeden z mieszkańców miasta.

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku elbląski Ratusz zapewniał, że jest przygotowany do ataku śniegu.

Miasto ma do dyspozycji osiem piaskarko-solarek, siedem pługów śnieżnych na jezdnie oraz dziesięć mniejszych na chodniki.

Zdjęcia nadesłane.

Tragedia na drogach. Atak zimy zaskoczył drogowców i kierowców

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>