Tor Kalbar to bubel? Nie wytrzymał wyższych temperatur

836
Wyświetleń

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podjął decyzję o zakończeniu sezonu łyżwiarskiego na nowym torze Kalbar, mimo iż mamy jeszcze okres zimowy a temperatury mają być niższe. Zdziwienia nie kryje radny miejski Paweł Kowszyński.

Komunikat Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu nie pozostawia złudzeń. Na torze Kalbar już nie pojeździmy, przynajmniej w ten zimowy sezon.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu uprzejmie informuje, że w dniu 11 marca br. zakończyliśmy sezon łyżwiarski 2017/2018 na torze lodowym.

Ze  względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne (opady deszczu, wysoka temperatura) oraz analizę długoterminowej prognozy pogody sezon łyżwiarski na torze wrotkarsko-łyżwiarskim Kalbar został zakończony.  Wszystkim miłośnikom łyżew i wiernym sympatykom naszego Ośrodka serdecznie dziękujemy za mile spędzony wspólnie czas i już dziś gorąco zapraszamy w nowym sezonie 2018/2019. W przerwie pomiędzy kolejnymi sezonami zimowymi, zapraszamy do skorzystania z boisk wielofunkcyjnych oraz na rolki”.

Taką decyzją MOSiR-u zaskoczony jest jednak radny miejski Paweł Kowszyński.

- Kosztował miliony. Budowany ponad trzy razy dłużej. Powinien bezproblemowo funkcjonować przynajmniej do 10.st.C. Niestety pomimo, że średnia temperatura dobowa w jego okolicach nie doszła nawet do 5.st.C., jak poinformowano właśnie zakończył się sezon łyżwiarski na torze Kalbar. Dlaczego? Jak wcześniej tak i teraz wskazano na niesprzyjające warunki atmosferyczne – jak widzę „niesprzyjające warunki atmosferyczne” stały się często podnoszonym argumentem. Dlatego załączam prognozę na najbliższe dni…- pisze na swoim koncie na facebooku radny Paweł Kowszyński.

Radny dołączył również zapowiedzi pogodowe, z których wynika, że w najbliższych dniach temperatury będą niższe.

Tor Kalbar to bubel? Nie wytrzymał wyższych temperatur

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>