To bulwersuje. Protest w obronie kobiet z polityką w tle

965
Wyświetleń

Około 150 osób zebrało się w Elblągu aby protestować przeciwko planom zaostrzenia prawa dotyczącego aborcji w Polsce. To, co może razić, to mocne upolitycznienie tego protestu. Obecni byli tam działacze i politycy Razem oraz Platformy Obywatelskiej.

Kiedy poprzednio przez Elbląg przechodził „czarny marsz z parasolami”, kobiety również protestowały przeciwko próbom zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. Nie było jednak politycznych flag czy ulotek. Nie było przemówień polityków.

Teraz protest zdominowali działacze partii Razem, Platformy Obywatelskiej oraz Komitetu Obrony Demokracji.

Dziś, kiedy pod biurem poselskim posła Jerzego Wilka przemawiał Robert Koliński z partii Razem obok radośnie powiewała fioletowa flaga tej partii. W tłumie zaś obecni byli lokalni politycy Platformy Obywatelskiej, których koledzy z Sejmu całkiem niedawno „pomogli” w odrzuceniu obywatelskiego projektu liberalizującego prawo aborcyjne. Bo właśnie przez brak na sali obrad posłów PO oraz .Nowoczesnej, projekt został odrzucony i nie przeszedł do dalszego procedowania.

razem

Kadr z transmisji TV Truso.

- Tak nie może być. Jeśli na tych protestach w obronie aborcji będą transparenty polityczne i sami politycy, to takie akcje nie mają większego sensu – pisze do nas jedna z elblążanek obecna na tym wydarzeniu. – Nie głosuję na partię Razem ani tym bardziej na obłudną PO. Dlatego to mnie bardzo bulwersuje co dziś widziałam.

29496823_1846143098730031_8625890823645247994_n 29497982_1846143132063361_1688988701082044419_n

Protestujący spod biura poselskiego posła Jerzego Wilka przeszli pod biuro Leonarda Krasulskiego na Pl. Słowiańskim. Następnie zaś udali się pod siedzibę biskupa elbląskiego.

Projekt zaostrzający prawo aborcyjne miał zostać rozpatrzony podczas środowego lub czwartkowego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jednak do tego nie doszło. Obrady odwołano.

To bulwersuje. Protest w obronie kobiet z polityką w tle

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Robert Koliński
    Odpowiedz

    Jeszcze raz pięknie dziękuję w imieniu organizatorek/ów wszystkim fantastycznym uczestniczkom i uczestnikom naszego dzisiejszego protestu – był ogień i była Moc! Po raz kolejny Elbląg pokazał, że nie wypadł sroce spod ogona i kiedy trzeba, to jego mieszkanki oraz mieszkańcy potrafią stanąć na wysokości zadania i upomnieć się o swoje prawa, na które aktualny, fundamentalistyczny, religiancki reżim próbuje dokonać po raz kolejny zamachu. Tak trzymać i pamiętajcie – obecność na ulicach w ramach obywatelskiego protestu jest ważna, ale prawo zmienia się w parlamencie, za pomocą kartki wyborczej. Razem damy radę, bo Solidarność Naszą Bronią!:)