To będzie najwyższy budynek w Elblągu. Wiemy jak będzie wyglądał

3238
Wyświetleń

W końcu ma ruszać budowa obiektu handlowo-mieszkalnego „Regal Park”. W miejscu, gdzie miała lokalizować się galeria handlowa Porto 55 – czyli u zbiegu ul. Nowowiejskiej i Królewieckiej. Inwestorzy wskazują, że obiekt będzie najwyższym budynkiem w Elblągu.

Jak informuje inwestor, Regal Park to w ciągu ostatnich lat jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Elblągu. Już w niedługim czasie stanie się wizytówką naszego miasta.

Regal Park – Królewski Park, to połączenie funkcji mieszkalnej, biznesowej i poprzez otaczające inwestycję tarasy oraz przyległy park, funkcji wypoczynkowej. Piętnaście kondygnacji w tym czternaście nadziemnych i jedna podziemna powoduje, że będzie to najwyższy budynek w naszym mieście.

31901968_619597965056268_9032650182965067776_n

Inwestycja realizowana u zbiegu ulic Królewieckiej i Nowowiejskiej, to również nowa jakość budownictwa w Elblągu. Budynki swoją architekturą i funkcją będą spełniały oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

W 2009 roku ten grunt nabył duński developer – Sjaelso Poland Beta, który chciał budować pierwszą w Elblągu Galerię Handlową Porto 55. Proces decyzyjny trwał długo, ponieważ były prezydent Henryk Słonina wymusił na duńskim inwestorze, pod naciskiem elbląskich korporacji handlowych, zmianę projektu obiektu, znaczenie go zmniejszając. Inwestor wyraził na to zgodę oraz na modernizację na własny koszt okolic ul. Nowowiejskiej. Miały pojawić się nowe dojazdy i wyjazdy z obiektu, zielone skwery, miejsca wypoczynku i rekreacji.

Jednak w 2013 r. Sjaelso Poland Beta ogłosiło upadłość, jednocześnie wycofując się z planowanej w Elblągu inwestycji.

Teren, gdzie miała powstać galeria handlowa Porto 55, zmieniał kilkukrotnie właściciela.

To będzie najwyższy budynek w Elblągu. Wiemy jak będzie wyglądał

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Realists
    Odpowiedz

    Pr nie pisać nieprawdziwych informacji. To będzie najwyższy budynek mieszkalny, ale tylko w centrum miasta. Najwyższymi budynkami w mieście są, katedra 97m, brama na modrzewine 50m, budynek sądu 46. Ten budynek będzie zdecydowanie niższy!