Targi wielkiego bezrobocia. Tu pracy i tak nie znajdziesz

571
Wyświetleń

Wszelkiego rodzaju wydarzenia, typu targi pracy, są po prostu fikcją. Elbląski rynek pracy jest niedopasowany do wymogów lokalnych pracodawców. Przyznaje to zarówno dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu, jak również przedsiębiorcy.

Kolejne targi pracy za nami. Pojawili się pracodawcy i poszukujący zatrudnienia lub Ci, którzy rozglądają się za możliwością zmiany posady. Jednak zarówno dyrekcja Powiatowego Urzędu Pracy, jak i sami pracodawcy przyznają, że elbląski rynek pracy jest źle zorganizowany.

Co to powoduje?

Elbląg jest już tak zdegradowanym gospodarczo miastem, że praktycznie niewielki odsetek pracowników może liczyć na satysfakcjonujące ich wynagrodzenie.

– Większość pracodawców oferuje niskie pensje, a to nie zachęca osób bezrobotnych do podjęcia pracy – wyjaśnia Radiu Olsztyn Iwona Radej, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.

Musimy to dobrze zrozumieć. Nasze miasto osiągnęło już takie gospodarcze dno, znajduje się w tak dużej zapaści ekonomicznej, że przedsiębiorcy nie są w stanie, lub nie chcą oferować elblążanom wynagrodzenia, za które Ci chcą podjąć w lokalnych firmach pracę.

O tym, co zrobić żeby wyjść z tego problemu rozmawiali uczestnicy konferencji pod hasłem „Inwestycja w kadry szansą na rozwój”.

Elblągowi  konieczne  jest ożywienie gospodarcze.

W przeciwnym wypadku sytuacja gospodarcza miasta, także ta na rynku pracy będzie się stale pogarszać. Elbląskich przedsiębiorców nie będzie stać na zapewnienie godziwej płacy dla pracowników, a potencjalni pracownicy nie będą chcieli za takie wynagrodzenia pracować. To droga do całkowitego  już upadku miasta. Panowie prezydenci ocknijcie się ! Przecież można inaczej.

Szansą podniesienia miasta z zapaści finansowej,  jest  zmiana  w sposobie zarządzania  elbląskiej władzy  finansami publicznymi   oraz realizacja Projektu  Modrzewina Północ, która zapewni nie tylko ogromną  ilość  nowych  miejsc pracy i nowe możliwości dla elbląskich przedsiębiorców ale również możliwość uzyskania tanich mieszkań dla samych elblążan.

O całym projekcie powstania Modrzewiny Północ można przeczytać tu:

http://www.elblag24.pl/89216-ratujmy-elblag-edmund-szwed-apeluje-do-wladz-miasta-i-radnych-w-sprawie-modrzewiny-polnoc.html

Nowe miasto, nowe szanse

Ten projekt jest wstanie zmienić całkowicie nasze miasto. Przede wszystkim zaś nie tylko powstrzymać emigrację młodych, wykształconych elblążan ale także skłonić ich do powrotu . To również wielka szansa na pozyskanie pracy oraz nowych mieszkań.  Elblążanie będą więc mogli zostać w swoim mieście, po studiach zakładać tu rodziny, pracować, mieszkać, żyć spokojnie i bezpiecznie, bez obaw o jutro i to wszystko w otoczeniu pięknego krajobrazu. Wśród lasów, na tle pięknego widoku na miasto oraz Zalew. Idealne wprost miejsce na rozbudowę Elbląga, dobrze skomunikowanego z resztą miasta szerokimi drogami, z dociągniętą komunikacją miejską.

Piękna wizja, ale jak to wdrożyć w życie, skoro z Elblągiem jest jak jest! Budżet miasta świeci pustką? Jak w tych trudnych czasach finansowej biedy  ten projekt zrealizować?  Miasto samo tego wykonać nie zdoła, ale w partnerstwie z biznesem już tak.

Do realizacji tego śmiałego projektu musi zostać powołana spółka celowa z o.o., gdzie miasto byłoby udziałowcem i posiadało decydujący głos  –  mówi Edmund Szwed, który znając  mechanizmy finansowania tego śmiałego projektu, jest w stanie odpowiedzialnie podjąć się tego zadania.

Miasto niczym nie ryzykuje

Miasto i budżet niczym nie ryzykuje. Nie wyda na ten cel pieniędzy publicznych.   To właśnie zadanie, którego dotychczas władze naszego miasta nie potrafią wykonać, jestem gotów tego trudnego zadania się podjąć – zapewnia Edmund Szwed.

Realizacja tego projektu pozwali  miastu zaspokoić  podstawowe potrzeby elblążan –  w postaci mieszkań,  miejsc pracy, nadziei na lepszą przyszłość w mieście. Tej szansy po prostu nie można zmarnować.

Kolejny raz apeluję i deklaruje ze swej strony wolę współdziałania przy realizacji tego projektu, oczekuję również od prezydenta Witolda Wróblewskiego, aby poważnie podszedł do tej, tak potrzebnej naszemu miastu inwestycji – kończy swoją wypowiedz  Edmund Szwed. – To przecież leży w interesie wszystkich elblążan oraz rozwoju naszego miasta.

 

 

 

Targi wielkiego bezrobocia. Tu pracy i tak nie znajdziesz

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>