Takie zachowanie może skończyć się tragedią! Zobacz film

1125
Wyświetleń

66-letni mężczyzna został ukarany przez sąd po wniosku jaki złożyli policjanci. Mężczyzna spowodował zagrożenie bezpieczeństwa i nie udzielił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych kobiecie. Ta ostatnia omal nie została potrącona przez nadjeżdżającego nissana.

Nagranie z tego zdarzenia zostało zarejestrowane przez kierującego który pierwszeństwa udzielił.

- Ten film ma przede wszystkim docierać do wyobraźni – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Na filmie widać całą sytuację, która omal nie zakończyła się tragicznie.

 

Na nagraniu z samochodowego wideorejestratora widać przejście dla pieszych i kobietę, która na to przejście wchodzi. Jadący prawym pasem ustępuje jej pierwszeństwa, a gdy kobieta jest w połowie przejścia, widać przejeżdżającego nissana, który tego pierwszeństwa nie udzielił.

- Finał sprawy jaka na wniosek policji trafiła do sądu to 700 złotowy mandat dla kierującego nissanem 66-latka oraz 6 miesięcy zakazu kierowania wszelkimi pojazdami – kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Takie zachowanie może skończyć się tragedią! Zobacz film

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>