„Taki jest świat – Kurdystan” – zobacz film Sławomira Malinowskiego

588
Wyświetleń

Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza na projekcje filmu „Taki jest świat – Kurdystan” autorstwa znakomitego filmowca-dokumentalisty Sławomir Malinowskiego.

Film pokazuje historię, współczesność oraz wieloletnią walkę Kurdów o niepodległą państwowość. Mówi nie tylko o historii, tradycji i kulturze tego kraju ale też o wiarołomstwie Zachodu, podziale Kurdystanu między czterech zaborców, wojnie dżihadystów z wyznawcami islamu i problemach z jakimi boryka się ten naród obecnie. Opowiada również o głębokim humanitaryzmie Kurdów i ich filozofii życia, która dla wielu Polaków jest nie do pojęcia.

Po projekcji spotkanie z reżyserem Sławomirem W. Malinowskim oraz dr Agnieszką Graczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2011 roku jest zatrudniona jako adiunkt na Katedrze Studiów Azjatyckich na wydziale Neofilologii. Od 2015 roku jest kierownikiem Pracowni Studiów Kurdologicznych. Ważnym elementem jej zainteresowań naukowych są badania nad współczesną sytuacją mniejszości etnicznych i religijnych w świecie arabskim, ze szczególnym naciskiem na obszar Kurdystanu irackiego.

Projekcja odbędzie się 20 lutego 2018 w Sali Kameralnej Kina „Światowid”, początek o godz. 18.00 wstęp wolny.

„Taki jest świat – Kurdystan” – zobacz film Sławomira Malinowskiego

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>