Tak trują powietrze w Elblągu /zobacz film/

1547
Wyświetleń

Nasz Czytelnik nadesłał nam film – doskonały przykład na to, jak sami zatruwamy swoje własne środowisko. Czarny dym wali mocno z komina. Straż Miejska ma możliwość na takie osoby nałożenia mandatu w wysokości nawet 500 zł.

Elblążanin od dłuższego czasu obserwował budynek znajdujący się na rogu ul. Lubranieckiej i Browarnej. Z komina tego domu wydobywa się czarny, smolisty dym.

– Chyba palą tam śmieciami. Dym jest czarny. Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie występuje – napisał do nas mieszkaniec miasta.

Straż Miejska w Elblągu interweniuje w sprawie zatruwania środowiska paleniem odpadów. Tylko na początku tego roku ukarano już mandatami 28 osób.

– Przypominamy, że spalanie odpadów jest wykroczeniem określonym w art. 191 Ustawy o odpadach, i zagrożone jest karą grzywny do 5 000 zł., gdy sprawa trafi do sądu. W przypadku wdrożenia postępowania mandatowego może być nałożony mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł. – informuje Karolina Wiercińska z elbląskiej Straży Miejskiej.

Tak trują powietrze w Elblągu /zobacz film/

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>