Tak się jeździ po Elblągu? Czytelnik przesłał film

502
Wyświetleń

Policja nie pozostawia złudzeń. Za większość wypadków drogowych odpowiedzialna jest nadmierna prędkość i brawura kierowców. Tak jest również w tym przypadku.

Jak widać na filmie przesłanym przez Czytelnika, kierowca osobowego citroena o mały włos nie doprowadził do zderzenia podczas zmiany pasa. Do zdarzenia doszło 18.11.2018 r. na ul. Płk. Dąbka.

Kierowca peugeota bardzo agresywnie postanowił zmienić pas ruchu co mogło spowodować kolizję drogową. Na filmie widać to wyraźnie w 40 sekundzie. Tak nieodpowiedzialny manewr kierowcy stanowił poważne zagrożenie dla ruchu drogowego.

– Nic się nie zmieniło. Nadal główną przyczyną wypadków drogowych i ludzkich tragedii jest nadmierna prędkość. Wciąż zdarzają się kierowcy, którzy o tym zapominają. Narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Policjanci o tym pamiętają i eliminują z drogi tych, którzy lekceważą prawo – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Niedawno policjanci zatrzymali 27 kierowców, którzy jechali za szybko. Jeden z nich pędził 124 km/h na ograniczeniu do 50-tki. 40-latek, jadący nissanem qashqai, został zatrzymany w miejscowości Rychliki. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.

Od stycznia policjanci z Elbląga zatrzymali już 129 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o niebezpieczne „50+”. Studząc zapał kierowców, funkcjonariusze zapobiegają wypadkom na drogach.

Tak się jeździ po Elblągu? Czytelnik przesłał film

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>