Szkoła ostrzega rodziców. Mężczyzna zaczepia dzieci Nad Jarem

4984
Wyświetleń

Jak informuje lokalna prasa, dziś elbląska policja zatrzymała mężczyznę, który miał zaczepiać dzieci przed przedszkolem na osiedlu Nad Jarem. Policjanci na razie nie ustalili, czy mężczyzna ma pedofilskie skłonności. Stwierdzono natomiast, że cierpi na chorobę psychiczną.

To zaniepokojeni rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 11 alarmowali, że przed placówką ma kręcić się mężczyzna, który zaczepia dzieci. Szkoła do problemu podeszła poważnie i wystosowała do rodziców uczniów apel, aby zwrócili uwagę uczniom na ewentualne zagrożenie.

„W związku z sygnałami w sprawie obcego mężczyzny, kręcącego się w obrębie szkoły i na osiedlu, informuję, że zostały już podjęte konkretne działania – zgodnie z procedurami szkolnymi, w tym również we współpracy z policją. Wychowawcy zostali zobowiązani do przeprowadzenia prewencyjnych pogadanek w swoich klasach. Byłoby bardzo dobrze, gdyby Państwo w domach również porozmawiali z dziećmi na temat kontaktów z nieznajomymi osobami, reagowania na zaczepki obcych ludzi. Ze strony szkoły służymy naszym uczniom wsparciem pedagogów, psychologów, wychowawców, jeśli będą tego potrzebowali” – informowała rodziców dyrekcja szkoły.

Pojawiły się również informacje, jakoby mężczyzna miał być również widziany przy przedszkolu przy ul. Korczaka. Policja do sprawy podeszła poważnie i mężczyznę zatrzymała. Według ustaleń funkcjonariuszy, 23-latek cierpi na chorobę psychiczną i faktycznie zaczepiał dzieci przed szkołą. Nie jest jednak pewne, czy należy to wiązać z pedofilskimi skłonnościami mężczyzny. 23-latek zostanie przez policjantów przesłuchany.

Szkoła ostrzega rodziców. Mężczyzna zaczepia dzieci Nad Jarem

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>