Szczytna idea niestety zdominowana przez polityków

1014
Wyświetleń

Od wielu lat w naszym mieście odbywa się Marsz Amazonek. Idea szczytna, w trosce o zdrowie i życie kobiet. Niestety, co nie umyka uwadze naszych Czytelników, zdominowana przez polityków jednej opcji.

Pani Anna co roku uczestniczy w marszach organizowanych przez Amazonki. Jednak tym razem napisał do nas taką wiadomość.

- Marsz jak najbardziej potrzebny i inicjatywa zwrócenia uwagi na problematykę nowotworów piersi jest szczytna. Natomiast z dużym niesmakiem patrzę, jak lansują się przy tej okazji politycy lokalnej Platformy Obywatelskiej. Stoją w pierwszym szeregu, przemawiają, rozdają uśmiechy. Prawda jest taka, że politycy niewiele zaś robią aby poprawić nasze życie, opiekę zdrowotną. Jednak jak jest okazja na pokazanie się, to wtedy sobie o nas przypominają – pisze Czytelniczka.  – Owszem niech będą, niech idą z nami. Jednak czemu w pierwszym szeregu jakby byli ważniejsi niż chore kobiety walczące o zdrowie i życie. Czuję po prostu niesmak. Czy choć raz będzie taki marsz, gdy politycy pójdą z tyłu, z boku, dadzą głos nam, chorym kobietom?

Tradycyjnie Marsz Amazonek przeszedł dziś ulicami naszego miasta. Brali w nim również udział uczniowie elbląskich szkół.

– Ten marsz jest dla nas ogromnie ważny, bo chcemy mówić o tym, że rak to nie wyrok. W tej chwili medycyna jest na taki poziomie, że choroba nowotworowa nie jest tą, za którą jest już tylko czarna ściana i widmo śmierci. Namawiamy do badań profilaktycznych i palpacyjnych, które każda kobieta może wykonać sama, w domu. Badając się regularnie dajemy sobie szanse na zdrowe życie bez lęku – mówiła Alicja Tomczyk, ze Stowarzyszenia Elbląskich Amazonek, organizatora marszu.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

Szczytna idea niestety zdominowana przez polityków

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>