Szalejący po Elblągu motocyklista zatrzymany przez policję. Nie zauważył…radiowozu

18 lipca 2017 14:24
More videos
2,649
Wyświetleń
   

„Patrz w lusterka…” tym razem do znanego sloganu poprawiającego bezpieczeństwo na drodze kierujących motocyklami nie zastosował się sam adresat hasła. 26-latek jadący yamahą nie patrzył w lusterka i… nie zauważył jadącego za nim radiowozu z policjantami.

Mandat w wysokości 250 zł i 5 punktów karnych otrzymał od funkcjonariuszy motocyklista, którego styl jazdy doprowadzał do łamania przepisów. Jednym z nich była jazda na wprost z pasa przeznaczonego do skrętu w prawo.

Motocyklista nie spostrzegł, że jedzie za nim nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem i przemierzał miasto przyspieszając do 90 kilometrów na godzinę. Jadąc ulicą Teatralną i dojeżdżając do ronda przejechał przez nie na wprost z pasa do skrętu w lewo. Policjanci pojechali za nim i zatrzymali go do kontroli. Motocyklista został ukarany 250 złotowym mandatem oraz 5 punktami karnymi. Zatrzymano mu również dowód rejestracyjny za brak ważnego badania technicznego.

Policja apeluje do kierujących o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość. Obecnie na głównych ulicach w Elblągu prowadzone są remonty nawierzchni i skutkuje to zwiększeniem natężenia ruchu na innych drogach. Zwiększony ruch oraz łamanie przepisów może powodować powstawanie kolizji i wypadków drogowych.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>