Sukces elbląskich uczniów w Pucharze Tymbarku. Zobacz film

15 maja 2017 09:34
More videos
718
Wyświetleń
   

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19, to pierwsza drużyna z Elbląga, która wywalczyła udział ogólnopolskim finale turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w 17-letniej historii tej imprezy.

Elblążanie, po zaciętych meczach, zajęli ostatecznie 13 miejsce w skali ogólnopolskiej (na 64 zespoły), co jest wielkim sukcesem. Zwłaszcza, że rywalizowali z bardziej utytułowanymi szkołami sportowymi z całego kraju.

Młodzi zawodnicy z Elbląga, prowadzeni przez trenera Piotra Zająca, rywalizowali w kategorii U-12. Na początku kwietnia wygrali finał wojewódzki w Iławie i w ten sposób zapewnili sobie awans do finału krajowego.

Finałowa impreza dla młodych zawodników rozpoczęła się już w sobotę od udziału w paradzie, która odbyła się przed Stadionem Narodowym. Dzień później przyszedł czas na rywalizację w grupach. W tej fazie turnieju młodzi elblążanie zakończyli zmagania na trzecim miejscu (jedno zwycięstwo, jeden remis i jedna porażka), co sprawiło, że kolejnego dnia walczyli o miejsca 9-16.

– W zgodnej opinii trenerów trafiliśmy do bardzo silnej grupy, w której naszymi rywalami były zespoły m.in. z Poznania i Bydgoszczy. Niewiele zabrakło, dosłownie jednej bramki w zremisowanym meczu z SP 69 Bydgoszcz 2:2, żebyśmy awansowali do gry o miejsca 1-8 – mówił Dziennikowi Elbląskiemu Piotr Zając, na co dzień drugi trener pierwszego zespołu Olimpii Elbląg.

W poniedziałek przyszedł czas na walkę o miejsca 9-16. Ostatecznie zespół SP 19 zajął trzynaste miejsce, w decydującym meczu pokonując SP 14 Białystok 2:1.

Źródło: Dziennik Elbląski

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>