Start Elbląg prosi Miasto o pieniądze  – prezydent odmawia

2572
Wyświetleń

Ile można? Pyta prezydent Wróblewski odpowiadając na kolejne prośby finansowe zarządu klubu Kram Start Elbląg. Działacze drużyny nie ukrywają, że jeżeli nie zepną potężnego budżetu, wycofają klub z rozgrywek ekstraklasy. Pojawia się pytanie – czy budżet miasta musi ciągle zasilać zawodowy klub sportowy?

Dramatyczny apel zarządu klubu, który posiada tytularnego sponsora – firmę Kram, a nadal nie ma pieniędzy, by rozpocząć rozgrywki w ekstraklasie.

- Elbląski Klub Sportowy Start przed sezonem 2018/19 PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet znalazł się w trudniej sytuacji finansowej. Do zamknięcia budżetu klubu, który pozwoli na start w zbliżających się rozgrywkach PGNiG Superligi, brakuje 200 tys. zł. Do tej sytuacji przyczyniła się decyzja jednego z większych sponsorów o wycofaniu się ze sponsorowania klubu – czytamy w oświadczeniu zarządu klubu.

W trudnej sytuacji finansowej, w której klub się znalazł zwróciliśmy się z prośbą do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Marka Pruszaka o dodatkowe wsparcie finansowe. Niestety podczas spotkania w dniu 19.06.2018 r. Prezydent odmówił zagwarantowania dodatkowych środków, a Przewodniczący bez formalnego wniosku Prezydenta do Rady Miejskiej nie jest w stanie przeprowadzić zmian w budżecie miasta.

Z wielkim bólem i rozczarowaniem musimy poinformować wszystkich sympatyków Elbląskiego Klubu Start Elbląg, ze w aktualnej kondycji finansowej, bez kolejnych środków z miasta i od sponsorów, Zarząd zmuszony będzie do podjęcia decyzji o wycofaniu zespołu z rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet.

Całe oświadczenie: http://eksstart.pl/index.php?id=news&idd=985

Prezydent Witold Wróblewski nie ukrywa, że takim apelem o pomoc finansową klubu jest zaskoczony.

- Żeby każdy klub sportowy miał takie wsparcie jak Start Elbląg. Miasto jest w 75 % filarem finansowym dla tego klubu – mówił prezydent Wróblewski odnosząc się do informacji, że Miasto nie wspiera finansowo Startu Elbląg.

Według Wróblewskiego, informacje, które pojawiły się w internecie, w których wypowiada się prezes Klubu EKS Start Elbląg są nierzetelne i wprowadzają kibiców i mieszkańców w błąd.

- Start to najbardziej hojnie obdarowywany klub w Elblągu. Pieniądze miejskie stanowią 75 % całości budżetu klubu – zaznaczył prezydent.

Witold Wróblewski zwrócił również uwagę, że budżet miasta jest czymś innym niż budżet klubu. Budżet miejski planuje się w cyklu rocznym, nie w zależności od sezonu sportowego.

- Ponadto klub przy treningach i rozgrywkach korzysta z miejskiej infrastruktury, to kolejne wsparcie, wielkości ponad 120 tys. zł. Patrząc na lata poprzednie, żaden inny elbląski klub nie uzyskiwał tak dużych środków jak właśnie Start – mówi prezydent.

Witold Wróblewski wskazywał również na nieudolność zarządu, który podpisywał umowy bez pokrycia finansowego.

- To zarząd klubu, nie Miasto, odpowiada za taki stan, a prezes klubu próbuje swoją nieudolność przerzucić na prezydenta  – podkreślił Wróblewski. – Brak jest również większego zaangażowania sponsorów, w tym sponsora tytularnego, to on powinien być głównym wsparciem dla Startu.

Start Elbląg prosi Miasto o pieniądze – prezydent odmawia

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>