Sprawdź, gdzie zapiszesz dziecko na półzimowisko

800
Wyświetleń

25 stycznia rozpoczynają się w naszym województwie ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych w tym czasie w szkołach organizowane są półzimowiska. Zapisy dzieci na tę formę wypoczynku odbędą się 7 stycznia od godz. 7.30.

W tym roku półzimowiska będą organizowane w następujących placówkach:

  • SP nr 1, ul. Daszyńskiego
  • SP nr 4, ul. Mickiewicza
  • SP nr 15, ul. Modlińska
  • SP nr 16, ul. Sadowa
  • SP nr 19, ul. Urocza
  • SP nr 21, ul. Godlewskiego
  • Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1, ul. Kopernika

Z zimowisk skorzysta ok. 585 dzieci (po 90 w każdej szkole i 45 w ośrodku), w tym 215 podopiecznych MOPS. Z budżetu miasta, ze środków Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na organizację półzimowisk przeznaczonych będzie 140 tys. zł.

W ramach zimowisk dla dzieci zorganizowane zostaną różnorodne zajęcia, w tym: sportowe, taneczne,plastyczne, spotkania ze służbami mundurowymi, wyjścia do kina oraz wycieczki.

Zapisy dzieci odbędą się dnia 7 stycznia od godz. 7.30. Pełna odpłatność wynosi 140 zł od osoby, w tym 100 zł za wyżywienie, 40 zł – na zakup materiałów i pomocy dydaktycznych. Rodziny objęte Kartą Dużej Rodziny wnoszą jedynie opłatę za wyżywienie w wysokości 100 zł.

– Jednocześnie informujemy, że na okres ferii zimowych przygotowywana jest również bogata oferta bezpłatnych zajęć  ogólnodostępnych, organizowanych przez jednostki miejskie. Wzorem lat ubiegłych uczniowie szkół podstawowych, w drugiej połowie stycznia  otrzymają informatory z pełnym wykazem dostępnych zajęć – mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa prezydenta miasta

 

Sprawdź, gdzie zapiszesz dziecko na półzimowisko

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>