Spowodował wypadek na ul. Pocztowej. Pójdzie do więzienia

1447
Wyświetleń

W styczniu 2017 r. pijany kierowca spowodował wypadek na ul. Pocztowej. Poszkodowane zostały cztery osoby. W elbląskim sądzie zapadł wyrok w tej sprawie. Kierowca pójdzie do więzienia.

29.01.2017 r. około 1:30 w nocy na ul. Pocztowej pijany kierowca spowodował wypadek. Kierujący pojazdem Volkswagen Passat jadąc z nadmierną prędkością z ul. Rycerskiej w stronę ul. Pocztowej, na skrzyżowaniu z ul. Krótką stracił panowanie nad pojazdem, wpadł na chodnik gdzie ściął znak i uderzył w przydrożne drzewo.

W pojeździe znajdowały się cztery osoby z czego jedna nieprzytomna została zabrana do szpitala. Z informacji uzyskanych od policjantów kierowca pojazdu wydmuchał 2,5 promila.

- W sprawie w dniu 31.01.2018r. zapadł wyrok skazujący na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności i na karę 2 lat ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cel społeczny w wymiarze 20 godzin miesięcznie, a przy tym z zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 8 lat; ponadto zasądzono na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości 5.000 zł i orzeczono od oskarżonego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej świadczenie w wysokości 5.000 zł; wyrok nie jest prawomocny – informuje rzecznik elbląskiego sądu, Tomasz Koronowski, sędzia Sądu Okręgowego.

Spowodował wypadek na ul. Pocztowej. Pójdzie do więzienia

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>