SPOTKAJMY SIĘ PO LATACH – 70. LECIE „EKONOMIKA”

860
Wyświetleń

Historia szkoły zaczęła się w 1947 roku (wtedy pełna nazwa szkoły brzmiała Państwowe Gimnazjum i Liceum Handlowe), dopiero w 1949 roku stałą jej siedzibą uczyniono budynek przy ulicy Bema 50. Murom tym jesteśmy wierni po dzień dzisiejszy! Od roku 2012, decyzją elbląskiej Rady Miasta, Zespół Szkół Ekonomicznych połączył się z V Liceum Ogólnokształcące im. Haliny Poświatowskiej tworząc Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Od tamtej pory tworzymy nową, wspólną historię.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących 6 października 2017 r. obchodzić będzie 70. lecie działalności dydaktycznej i wychowawczej. Nasza szkoła przez ten okres wykształciła, przeprowadziła przez egzamin dojrzałości i zawodowy tysiące osób. Wśród naszych absolwentów są także i ci, którzy angażowali się w życie publiczne, gospodarcze kulturalne, i sportowe Elbląga, jako miasta. Byliśmy w tym czasie aktywnymi uczestnikami wydarzeń ważnych dla lokalnej społeczności. Poprzez Jubileusz chcemy upamiętnić pracę wielu pokoleń, jaka toczyła się w murach „Ekonomika”.

Jubileusz Szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżycia na nowo wydarzeń z minionego okresu, wspomnienia wyjątkowych chwil z tego czasu, tych, które zasługują na utrwalenie, o tym, co było wspólnym doświadczeniem z lat szkolnych, o ludziach, którzy w tym niezapomnianym etapie życia towarzyszyli nam wszystkim. Od tego czasu kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli, jako sukcesorzy tradycji, dopisują karty historii i budują wizerunek szkoły. Jubileusz z jednej strony pozwoli podsumować wiekową historię i działalność Szkoły, jak również będzie niepowtarzalną okazją do spotkania w dawnym gronie kolegów ze szkolnej ławy, do wspomnień, które z perspektywy minionych lat uległy nieuchronnemu zatarciu, ale jednocześnie nabrały nowego znaczenia i blasku. Warto czas wspólnie spędzonych lat w szkole ocalić od zapomnienia, odwiedzając „mury” szkoły, uczestnicząc ponownie w spotkaniu ze swoim wychowawcą, nauczycielami i pracownikami szkoły.

W związku ze zbliżającą się rocznicą organizatorzy zwracają się z prośbą do wszystkich Absolwentów o przesyłanie skanów zdjęć lub innych materiałów związanych z latami szkolnymi (takich, z którymi związane są osobiste wspomnienia). Byłoby miło, gdybyście Państwo uzupełnili te zdjęcia choćby krótkim komentarzem. Zapraszamy do podróży po albumach i kufrach. Skany zdjęć, kserokopie materiałów (lub ich skany) prosimy przesyłać drogą elektroniczną: jubileusz@70lat.pl lub tradycyjną pocztą na adres: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, ul. Bema 50, 82-300 Elbląg.

Z wielką nadzieją i oczekiwaniem liczymy, że w dniu 6 października 2017 r. spotkamy się w możliwie najliczniejszym gronie w murach Szkoły. Wierzymy, że w spotkaniu po latach odnajdziecie Państwo jeszcze raz niepowtarzalną radość ujrzenia osób bliskich, wzruszenie, refleksję i dumę bycia absolwentem naszej szkoły. Zapraszamy do wyruszenia w sentymentalną podróż w przeszłość! Drodzy Absolwenci, zwracamy się również z prośbą przekazania jak największej grupie osób informacji o naszym Jubileuszu.

Wszelkie informacje o obchodach 70. lecia Szkoły będziemy umieszczać na stronie internetowej szkoły www.elblag.edu.pl oraz stronie www.70lat.pl

Jerzy Kawiecki – Dyrektor ZSEiO

SPOTKAJMY SIĘ PO LATACH – 70. LECIE „EKONOMIKA”

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>