Śmiertelne potrącenie na „siódemce”. Nie żyje 19-latek!

1038
Wyświetleń

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło w miniony weekend. Kierowca VW potrącił idącego po drodze 19- letniego mieszkańca gminy Małdyty.

Według wstępnych ustaleń młody mężczyzna nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych i nie używał oświetlenia. Ponadto, na drodze tej obowiązuje zakaz ruchu pieszych.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (15-16.09.2018) na drodze S-7 w pobliżu miejscowości Piławki. Jadący w stronę Warszawy kierowca vw potrącił idącego jego pasem ruchu 19- latka. Niestety, mimo reanimacji mieszkaniec gminy Małdyty zmarł. Według wstępnych ustaleń młody mężczyzna nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych i nie używał latarki czy telefonu by oświetlić sobie drogę i być widocznym dla kierowców.

Ponadto, na drodze S7 obowiązuje zakaz ruchu pieszych. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Warto pamiętać, że pieszy poruszający się po ciemnej, nieoświetlonej drodze jest praktycznie niewidoczny dla kierowcy. Kierujący w takiej sytuacji jest w stanie zauważyć osobę pieszą dopiero z odległości około 40 metrów. To sprawia, że ma bardzo mało czasu na właściwą reakcję. W przypadku, gdy osoba ma na sobie elementy odblaskowe jest widoczna już nawet ze 150 metrów. Pozwala to kierowcom na bezpieczne ominięcie pieszego i uniknięcie potrącenia.

Nie traktujmy obowiązku noszenia odblasków jako kolejnego przepisu, do którego trzeba się stosować, ale jako sposób na zapewnienie bezpieczeństwa na drodze dla siebie i innych.

KWP Olsztyn

Śmiertelne potrącenie na „siódemce”. Nie żyje 19-latek!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>