Skończy się udręka kierowców. Marymoncka zostanie poszerzona

1810
Wyświetleń

Ta niewielka uliczka, prowadząca do Parku Bażantarnia, nie dość, że jest wąska, to jeszcze w fatalnym stanie. Jednak to zmieni się w lecie tego roku. Miasto chce bowiem Marymoncką znacznie poszerzyć. Koszt inwestycji to około 200 tys. zł.

Kierowcy narzekali na zbyt wąską ulicę Marymoncką oraz jej fatalny stan nawierzchni. Narzekali również mieszkańcy okolicznych domów. Teraz jednak może się to zmienić. Miasto już wcześniej wycięło rosnące przy tej ulicy stare drzewa. Inne zaś przycięto. Jak się okazało, wycinka drzew to pierwszy etap do poszerzenia ulicy Marymonckiej, dość ruchliwej, ponieważ prowadzi do Parku Bażantarnia.

Jak informuje biuro prasowe prezydenta: na czerwiec – lipiec planowane jest wykonanie poszerzenia jezdni ul. Marymonckiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do mostku na rz. Kumieli. Zakres zadania oprócz poszerzenia, obejmować będzie również ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej tego odcinka na całej szerokości jezdni. Koszt szacunkowy remontu to około 200 tys. zł.

Najpierw jednak potrzebne będzie przestawienie słupów oświetleniowych. Przy tej okazji nastąpi wymiana starych słupów betonowych, na nowe, wykonane ze stali.

W dalszej perspektywie miasto chce również wyremontować chodni przy ul. Marymonckiej i wykonać ścieżkę rowerową.

fot. google street view

Skończy się udręka kierowców. Marymoncka zostanie poszerzona

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>