Skandal! Antysemickie hasła na ścianach elbląskich bloków

2448
Wyświetleń

Nie wiadomo kto wykonał te napisy. Jednak pojawiły się całkiem niedawno na ścianach elbląskich bloków na osiedlu Nad Jarem. O tym fakcie poinformował nas jeden z elblążan.

Te napisy pojawiły się na ścianach dwóch bloków przy ul. Sobieskiego, na osiedlu Nad Jarem.

- Ktoś to musiał zrobić niedawno. Ich wymowa nie pozostawia wątpliwości, że są rasistowskie i antysemickie – informuje nas nasz Czytelnik.

20180414_120916

Sprawa w tym wypadku dotyczy nie tylko zniszczenie mienia, czyli malowania po elewacji ścian budynku.  Także propagowania treści rasistowskich, nawoływania do nienawiści na tle rasowym. Za uszkodzenie mienia autorowi tych napisów grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli oczywiście zostanie ujęty.

Dochodzi tu jednak jeszcze do naruszenia Art. 257 Kodeksu Karnego, który stanowi, że: „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Sprawę przekazaliśmy Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu.

Skandal! Antysemickie hasła na ścianach elbląskich bloków

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>