Sięgaj po fachową pomoc, a w razie wypadku Twój interes zostanie obroniony

470
Wyświetleń

Każdy z nas lubi czuć się bezpiecznie, nawet jeśli nie należy od osób nadzwyczaj lękliwych. Zadbanie o to, by żadne nieprzewidziane sytuacje nie zastały nas zupełnie nieprzygotowanymi, jest wręcz nakazem najzwyklejszego zdrowego rozsądku. Staramy się więc oddalać ryzyko różnego rodzaju zagrożeń, nawet jeśli wymaga to znacznych wydatków np. na wyposażenie domu, a w razie  pojawienia się trudnych zdarzeń którym zapobiec nie sposób, zapewnić sobie możliwość łatwiejszego sprostania ich skutkom. Teoretycznie właśnie temu powinny służyć ubezpieczenia. Teoretycznie.

Gdy potrzebujemy pomocy, a tej brak lub jest niewystarczająca

Wykupienie dowolnego rodzaju polisy ubezpieczeniowej powinno dawać nam spokój ducha i pewność, że w razie wystąpienia objętego jej zapisami problemu, będziemy mogli w miarę szybko i bez zbędnych problemów wrócić do normalności, pokrywając powstałe szkody, czy zapewniając sobie należyte leczenie. Tymczasem, od wielu lat obserwujemy z tym powszechne problemy. Towarzystwa ubezpieczeniowe zachęcające nas do skorzystania z ich usług zapewnieniami o wielkiej trosce, jaką nas wówczas otoczą, okazują się być niezwykle skąpe, niezależnie do tego, czy  chodzi o odszkodowanie z OC, czy jakiekolwiek inne. Każde może okazać się zwyczajnie zaniżone, a nierzadko dochodzi także do odmów wypłaty.

Napisano już o tym bardzo dużo, w zasadzie trudno już dodać cokolwiek do tego, co wszyscy możemy bez trudu zauważyć. Ważniejszą kwestią pozostaje więc to, co można w tej sprawie zrobić? Niestety, odpowiedź jest póki co tylko jedna: walczyć. W tym momencie na twarzy niejednego Czytelnika pojawi się zapewne uśmiech politowania. Jak mam się zmagać z tak wielką firmą? – zapyta. Według przeprowadzonych w ostatnich latach badań, niemal połowa, bo ponad 40% spośród tych osób, które zrezygnowały z dochodzenia różnych swoich roszczeń (w tym tych dotyczących ubezpieczeń), zrobiła to z obawy o koszty związane z niezbędną do tego pomocą prawną. Byli też jednak i tacy, który uznawali sprawę za zbyt błahą (to ok. 30%), zapewne podobnie postrzegali ją ci, którzy stwierdzili, że nie mieli na to czasu (ok. 20%). Dla wielu jednak wcale nie są to sprawy mało ważne – przeciwnie, to nierzadko poważne dramaty, które brak pieniędzy dodatkowo potęguje.

Rezultat może być szybszy, niż się spodziewamy

Sprawy tego rodzaju zazwyczaj nie są jednak beznadziejne. Rezultaty toczących się w takich sprawach postępowań sądowych nie pozostawiają wątpliwości – ubezpieczyciele nie mają do zaniżania odszkodowań lub odmawiania ich wypłaty podstaw, co można zwykle bez trudu dowieść. Marna to pociecha – być może powie ktoś. Bo najpierw trzeba do zapadnięcia takiego wyroku doprowadzić, co przecież kosztuje. Poza tym, może to trwać bardzo długo.

Tymczasem, jak pokazuje działalność wyspecjalizowanych w tym zakresie kancelarii, takich jak np. Codex, pomoc prawna w tym zakresie może nie tylko przynosić pożądany efekt w krótkim czasie (nawet 30 dni, nierzadko ubezpieczyciele nie chcą wikłać się w proces, który przegrają), ale także nie obciążać poszkodowanego na wstępie. Wszystko dzięki skuteczności – skoro wygrana jest pewna (a zazwyczaj jest), to z pobraniem stanowiącego barierę dla klienta takiego podmiotu honorarium można spokojnie poczekać do pomyślnego zakończenia sprawy.

Sięgaj po fachową pomoc, a w razie wypadku Twój interes zostanie obroniony

| Informacje, Złowione w sieci | 0 Comments
O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>