Senator grozi radnemu sądem. Poszło o przekop przez Mierzeję Wiślaną

1214
Wyświetleń

Kiedy podczas czwartkowej sesji gościliśmy ministra Marka Gróbarczyka, który w Elblągu miał właśnie poinformować o wytypowaniu konkretnej lokalizacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną, było całkiem sympatycznie. Ponad podziałami. Minister wyjechał, a elbląscy politycy tradycyjnie rzucili się sobie do gardeł.

W czwartek na sesji Rady Miasta Elbląga, ponad podziałami, spotkali się radni i parlamentarzyści wszystkich opcji. Okazją ku temu był przyjazd do naszego miasta ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka.

Minister brał udział w wyjazdowym posiedzeniu parlamentarnej komisji gospodarki morskiej w Tolkmicku. Podczas tego spotkania Gróbarczyk poinformował, że przekop przez Mierzeję zostanie wykonany w miejscowości Nowy Świat.

Podczas spotkania nikt nie krył zadowolenia z tego faktu. Kiedy jednak minister opuścił nasze miasto, powrócił odwieczny problem – która opcja ma więcej zasług przy tej inwestycji.

Zaczął senator PO Jerzy Wcisła, który na swoim koncie na facebooku podsumował całe spotkanie w Elblągu.

„Kanał przez Mierzeję ma powstać w Nowym Świecie w 2022 roku – ogłosił min. M. Gróbarczyk. To dobra wiadomość, dokładnie taka sama jaką w 2013 roku podał rząd PO w Elblągu (co do lokalizacji i daty zakończenia inwestycji). To też dobra wiadomość, bo świadczy, że wyniki prac wykonane w l. 2007-14 nie poszły – jak opowiada poseł Wilk – do kosza, tylko stały się podstawą do decyzji rządowej. Oby te plany były zrealizowane, bo kilka zagrożeń istnieje, o których wspomniałem podczas pobytu ministra w Elblągu i w Tolkmicku” – pisał senator Wcisła.

Odpowiedział mu radny miejski PiS, Rafał Traks: – Proszę przestać kłamać. Rząd PO podał 3 lokalizację i nic poza tym.

wcisla traks

W tym momencie senatorowi Wciśle najwyraźniej „puściły nerwy”. Zagroził radnemu sądem.

„Licz się Rafał ze słowami, bo możesz stanąć przed sądem. W 2013 roku została wskazana lokalizacja Nowy Świat i termin realizacji inwestycji 2022 rok. I tyle. Nie znasz się na tym o czym piszesz, więc byś nie powielał bzdur, to Ci wyjaśnię: do Komisji Europejskiej zostały przekazane trzy lokalizacje do zaopiniowania – ale to zupełnie inna sprawa” – pisał senator Wcisła.

Polityk Platformy Obywatelskiej poddał również w wątpliwość szczere intencje rządu Beaty Szydło co do rozpoczęcia inwestycji przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

„PiS podjął decyzję o lokalizacji kanału w Nowym Świecie, ale zlecił opracowanie badań środowiskowych dla trzech lokalizacji – te badania są właśnie realizowane. Pytanie: Czy min. Gróbarczyk podjął decyzję o lokalizacji kanału w Nowym Świecie czy nie podjął? Nie będę Ci tłumaczył, dlaczego czasami takie pozornie niespójne decyzje się podejmuje, bo tego możesz nie wiedzieć. Ale jeśli nie rozumiesz, że decyzja o lokalizacji a przekazanie Komisji Europejskiej dokumentacji to dwie różne sprawy, to przemyśl czy powinieneś zajmować się polityką” – pisał do radnego Rafała Traksa senator Wcisła.

Senator grozi radnemu sądem. Poszło o przekop przez Mierzeję Wiślaną

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>