Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji budynku Biblioteki Elbląskiej

409
Wyświetleń

Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji budynku Biblioteki Elbląskiej przy ulicy Świętego Ducha. Dziś w Urzędzie Miejskim Witold Wróblewski prezydent Elbląga podpisał umowę na wykonanie prac z elbląską firmą Zakład Usług Budowlanych „MYTYCH” Spółka z o.o.

– Przetarg na wykonanie prac wygrała firma elbląska, co bardzo mnie cieszy. Cieszy podwójnie, bo w czasie kiedy brakuje oferentów, udało się wyłonić firmę i w dodatku działającą w naszym mieście.  To kolejne, po przebudowie Muzeum, duże zadanie inwestycyjne, które będziemy realizować. Gratuluję Panu prezesowi wygranej, życzę by to zadanie jak najlepiej wypadło – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga. – Zadanie realizowane jest z funduszy unijnych, RPO, oś 6, dziedzictwo kulturowe. Modernizacja obiektu powinna zostać zakończona do października 2019 roku.

– Jak zawsze postaramy się zrealizować swoje prace solidnie i terminowo – zaznaczył Ryszard Mytych prezes firmy ZUB „MYTYCH” Spółka z o.o.

biblioteka1 biblioteka2

Opisując projekt modernizacji, Jacek Nowiński dyrektor Biblioteki Elbląskiej wskazywał, że w miejscu gdzie stoi dziś Biblioteka, jedna z najstarszych instytucji w mieście, tworzył się Elbląg. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie cennych murów, elewacji, czy pokrycia dachowego. Dzięki modernizacji Biblioteka zyska również nowe pomieszczenia, zagospodarowany zostanie także teren dziedzińca.

BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – szczegóły projektu dofinansowanego z funduszy UE

Modernizacja BIBLIOTEKI ELBLĄSKIEJ – prezentacja

źródło: UM Elbląg

Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji budynku Biblioteki Elbląskiej

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>