Rondo Tarnopol oficjalnie otwarte. „Kawałek” Ukrainy w Elblągu

1343
Wyświetleń

Dziś z udziałem między innymi konsula RP w Lwowie Włodzimierza Sulgostowskiego, Wicemarszałka Województwa Mirona Sycza, Mera Tarnopola Serhija Nadała, radnych Rady Miejskiej oraz mieszkańców Elbląga – w tym pochodzenia ukraińskiego, odbyło się uroczyste otwarcie Ronda Tarnopol.

IMG_9899_images_stories_2017_10_thumb_large800_800

Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 7 września 2017 rondu na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Niepodległości nadana została nazwa Rondo Tarnopol. To kolejne, piąte rondo w naszym mieście nazwane imieniem miasta partnerskiego.

- Zwyczaj nadawania rondom imion miast partnerskich zaczerpnęliśmy z Compiegne, gdzie znajduje się również rondo Elbląg. To tradycja, która jest dowodem międzynarodowej przyjaźni. W tym roku mija 25 lat od podpisania umowy partnerskiej Elbląga i Tarnopola. Mam nadzieję, że nowe rondo przyczyni się do pogłębienia tej współpracy – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Elbląg jest pierwszym miastem, z którym Tarnopol podpisał umowę partnerską.

- Dziękuję Panu Prezydentowi i Radzie Miejskiej za tak wspaniałe upamiętnienie mojego miasta. Polacy zawsze byli ambasadorami Ukrainy w Unii Europejskiej. Dzięki temu Rondu Tarnopol jest w Unii – podkreślał Serhij Nadał, mer Tarnopola.

Oprócz Tarnopola ronda nazwane imieniem miasta mają również: Compiegne, Kaliningrad, Ronneby i Leer.

Rondo Tarnopol oficjalnie otwarte. „Kawałek” Ukrainy w Elblągu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>