Radny Ryszard Klim miażdży audyt przeprowadzony przez EPEC. Punktuje też manipulacje portelu

7 kwietnia 2017 16:36
More videos
1,226
Wyświetleń
   

Światło dziennie, za sprawą gazety internetowej portel.pl ujrzał 160-stronicowy dokument z audytu przeprowadzonego w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej przez firmę ABC Consulting. Portal na postawie tego dokumentu obwieszcza sukces poprzedniego zarządu spółki. Jednak radny Ryszard Klim nie zostawia na dokumencie „suchej nitki”.

Raport z audytu powstał na konkretne zamówienie i miał pokazać to, co pokazać chciano. Taki wniosek można wysnuć z lektury tego 160-stronicowego dokumentu, który według dziennikarzy portelu ma potwierdzać, że poprzedni prezes Łukasz Piśkiewicz i zarząd spółki komunalnej działał prawidłowo.

Tymczasem, jak wskazuje radny Ryszard Klim, ten dokument nie ma właściwie nic wspólnego z prawidłowo przeprowadzonym audytem. Ponadto nie dotyka nawet tych problemów spółki EPEC, o których mówi się głośno od lat. Po co więc, za ponad 30 tys. zł zamówiono takie badanie? Najwyraźniej po to, aby zamknąć sprawę nieprawidłowości, które od lat występowały w tej miejskiej spółce. Jednak, jak dodaje radny Ryszard Klim, to opracowanie nie wyjaśnia praktycznie żadnych kontrowersji, jakie wokół EPEC występują.

„Piąta kolumna się ujawniła i dalej działa” – tak publikację gazety portel określa radny Ryszard Klim. Dziennikarze portalu bowiem, upubliczniając raport – który notabene jak się okazuje nie został nawet jeszcze odebrany przez zamawiającego, czyli EPEC, już odtrąbili sukces byłego prezesa Piśkiewicza.

„Co z niego wynika? Przede wszystkim to, że jest on korzystny dla byłego zarządu EPEC, na którego czele do czerwca 2016 roku stał Łukasz Piśkiewicz. Audytorzy w żadnym z badanych obszarów (korporacyjny i organizacyjny, sądowy i administracyjny, pracowniczy, inwestycyjny oraz umowy, majątkowy, finansowy) nie dopatrzyli się złamania przepisów prawa. Wskazują, że rozwój spółki nie jest zagrożony, rekomendują też wprowadzenie kilku zmian, by poprawić funkcjonowanie spółki” – czytamy w portelu.

Taką opinię dziennikarzy miażdży jednak konkretnymi argumentami radny Ryszard Klim, od lat zajmujący się sprawami ciepłownictwa w mieście i spółką EPEC.

Zapraszamy do obejrzenia naszej rozmowy z radnym.

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>