Radni zdecydowali. CBA dostanie dokumenty w sprawie kontrowersyjnego dofinansowania

521
Wyświetleń

Jest ciąg dalszy sprawy miejskiej dotacji na działalność jednego z elbląskich stowarzyszeń. Rada Miasta zdecydowała o przesłaniu do Centralnego Biura Śledczego Policji protokołów komisji badającej sprawę dofinansowania Stowarzyszenia Góra Chrobrego – informuje Radio Olsztyn.

Zdaniem radnych przyznanie 200 tysięcy złotych dotacji na promocję narciarstwa wśród mieszkańców Elbląga wiąże się z szeregiem nieprawidłowości.

– Ten konkurs wiązał się z rekordowym budżetem, udzielono dotację na 100 procenta wnioskowanej kwoty – mówi Paweł Fedorczyk, przewodniczący komisji rewizyjnej.

Cztery pozostałe stowarzyszenia dostały w sumie 40 tysięcy złotych.

Wysłanie dwóch protokołów komisji w tej sprawie to odpowiedź na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które już raz badało przyznanie tej dotacji.

CBA już raz badała sprawę udzielenia przez Miasto dotacji dla Stowarzyszenia Miłośników Sportów Zimowych w konkursie „Popularyzacja aktywności sportowej wśród mieszkańców Elbląga”.

Śledczy jednak nie doszukali się tu nieprawidłowości i sprawę umorzyli. Zapowiedzieli jednak, że mogą do niej powrócić, pod warunkiem pojawienia się nowych okoliczności.

Radnych: Pawła Kowszyńskiego, Rafala Traksa oraz Pawła Fedorczuka niepokoi nadal fakt, że nowopowstałe Stowarzyszenie Miłośników Sportów Zimowych, personalnie powiązane z przedsiębiorstwem „Góra Chrobrego” otrzymało tak wysoką dotację. Zwłaszcza, że organizacja występowała dokładnie o taką kwotę, jaką otrzymała.

Dodatkowo radni wskazują, że elbląski Ratusz nie zdecydował się na rozstrzygnięcie konkursu na promocję sportów zimowych, dopóki nie wpłynęła oferta od tego właśnie stowarzyszenia. Dlatego informację o konkursie „Popularyzacja aktywności sportowej wśród mieszkańców Elbląga” ogłaszano dwukrotnie.

Ponadto przedsiębiorstwo „Góra Chrobrego” już wcześniej sygnalizowała Miastu, od którego dzierżawi stok, że chce z tej działalności zrezygnować. Tu dziwnym trafem powstaje organizacja, którą budżet miasta zasila kwotą 200 tys. zł.

O całej sprawie pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/radny-pyta-o-200-tys-zl-dla-nowego-stowarzyszenia-sprawa-interesowalo-sie-cba/

Radni zdecydowali. CBA dostanie dokumenty w sprawie kontrowersyjnego dofinansowania

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>