Przywiązali psa do drzewa i zostawili w lesie. Straż Miejska szuka sprawcy

1157
Wyświetleń

Straż Miejska w Elblągu w dniu 11 sierpnia otrzymała zgłoszenie o porzuconym psie przywiązanym do drzewa w okolicy Krasnego Lasu. Na miejsce udał się patrol, który oswobodził zwierzę i przekazał do Schroniska dla Zwierząt w Elblągu.

Pies był przywiązany do gałęzi na bardzo krótkiej, mocnej linie. Dzięki czujności okolicznego mieszkańca, którego zaniepokoiło skomlenie psa dobiegające z lasu, pomoc nadeszła w porę.
Właścicielowi, który porzucił zwierzę zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi pozbawienie wolności, ograniczenie wolności lub kara grzywny.

Jeśli ktoś rozpoznaje psa prosimy o wskazanie jego właścicieli lub dotychczasowego miejsca pobytu. Wszelkie zgłoszenia prosimy kierować pod numer 986 do dyżurnego straży bądź na adres mailowy straz.miejska@elblag.eu.

Sprawę przekazano do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu z wnioskiem o wszczęcie postępowania karnego z ustawy o ochronie zwierząt.

Przywiązali psa do drzewa i zostawili w lesie. Straż Miejska szuka sprawcy

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>