Przyjazny Urząd Skarbowy – elbląski urząd najlepszy

1202
Wyświetleń

Zakończyła się XVI edycja ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów.

28 czerwca 2018 r. w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie w obecności Kanclerza Olsztyńskiej Loży BCC, Wiesława Łubińskiego, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wioletty Śląskiej – Zyśk, Dyrektora Generalnego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pawła Żukowskiego, Zastępcy Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, Mirosława Ropiaka oraz naczelników urzędów skarbowych i przedsiębiorców odbyła się regionalna uroczystość rozstrzygnięcia konkursu na najbardziej przyjazny urząd skarbowy.

W tegorocznej edycji wyróżniono trzy urzędy skarbowe z województwa warmińsko-mazurskiego, doceniając jakość obsługi, kompetencje, profesjonalizm.

I miejsce zajął Urząd Skarbowy w Elblągu

II miejsce – Urząd Skarbowy w Bartoszycach

III miejsce – Urząd Skarbowy w Braniewie

Urzędy skarbowe są oceniane na podstawie punktowanych odpowiedzi z ankiet wypełnionych przez przedsiębiorców. Ocenie przedsiębiorców z regionu podlega m.in.: jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji, w tym elektronicznej oraz kompetencje pracowników.

Konkurs ma na celu wybór najlepszych, wzorcowych urzędów skarbowych a co za tym idzie promowanie wysokich standardów obsługi oraz tworzenie przyjaznej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami. Warto podkreślić, że przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego wysłali w tym roku ponad 5 tysięcy ankiet, co świadczy o tym, że konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Najbardziej profesjonalne urzędy otrzymały tytuł  „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2018″, który przysługuje im przez kolejny rok.

Spotkanie zakończyła dyskusja, podczas której  przedsiębiorcy z Warmii i Mazur mogli podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami.

Mirosława Torenc
Starszy specjalista
Wieloosobowe Stanowisko Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Przyjazny Urząd Skarbowy – elbląski urząd najlepszy

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • vat
    Odpowiedz

    Kiedyś poprosiłem o rozłożenie podatku Vat na raty to odpowiedź brzmiała, nie ma takiej możliwości! Mam nadzieję że pomyślą o tych którzy stracili pracę przez ich „przyjazne” decyzje! Szara strefa w Elblągu największa w Polsce ale najlepiej iść do tych którzy pracują legalnie i rzetelnie. „Handlowcy, importerzy” tzw, śmieją się bezczelnie a uczciwi przedsiębiorcy plajtują.