Przebudowa budynku zaplecza sportowego zakończona

554
Wyświetleń

Sobota była wielkim dniem dla elbląskiego sportu nie tylko za sprawą otwarcia toru łyżwiarsko – wrotkarskiego, ale również budynku zaplecza sportowego przy ul. Agrykola 8, z którego korzystać będą łyżwiarze i piłkarze Olimpii Elbląg. Modernizacja obiektu kosztowała ponad 4,3 mln złotych.

– Ten dzień to dla nas wielkie święto. Zakończona została kolejna duża inwestycja w infrastrukturę sportową w naszym mieście. Zyskaliśmy nowoczesne obiekty, które sprawią, że sport w Elblągu będzie się rozwijał. Budynek spełnia wszystkie wymogi licencyjne PZPN. Tu niedaleko znajduje się jeszcze Gimnazjum nr 5, które już niedługo zostanie przekształcone w sportową szkołę podstawową. W ten sposób Agrykola stanie się prawdziwym centrum edukacji sportu w naszym mieście – podkreślał prezydent Witold Wróblewski, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.

W budynku znajdują się szatnie dla piłkarzy, łyżwiarzy i wrotkarzy, pomieszczenia dla sędziów, delegatów, kontroli antydopingowej. Na piętrze powstała sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe dla Olimpii Elbląg, siłownia i sala gimnastyczna.

Chciałbym podziękować za to, że ten obiekt powstał. W województwie warmińsko – mazurskim obiektów pierwszo i drugoligowych jest jak na lekarstwo” – mówił Marek Łukiewski, prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

– Cieszymy się, że stopniowo poprawiana jest infrastruktura, która pozwoli, nie „na wariata”, ale spokojnie awansować do wyższej ligi. Najważniejsze jest mieć warunki, a później przyjdzie efekt sportowy – mówił Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.

Inwestycja kosztowała 4,3 mln zł, z czego prawie 1,5 mln złotych Prezydent pozyskała z dofinansowania Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Otwarciu budynku towarzyszył turniej piłkarski SKRZAT CUP, zorganizowany przez Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Przebudowa budynku zaplecza sportowego zakończona

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>