Prowadzenie sprzedaży biletów PKP w Elblągu nie opłaca się?

1512
Wyświetleń

Zbyt krótko funkcjonujące kasy biletowe oraz otwarte tylko jedno „okienko”. Niezadowoleni pasażerowie i pytanie – czy to się zmieni? Jednak wygląda na to, że po prostu prowadzenie sprzedaży biletów kolejowych na Dworcu PKP po prostu się nie opłaca.

PKP Intercity na razie nie widzi możliwości uruchomienia większej ilości kas na elbląskim Dworcu Kolejowym. Powód? To się po prostu nie opłaca. Dlatego otwarte jest tylko jedno okienko, a do niego kilkudziesięcio minutowe kolejki pasażerów.

- Doszło do paranoi, że jeśli chcę gdzieś pojechać kupuję bilet dwa dni wcześniej – mówi Stanisław, elblążanin. – To nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu.

Niestety spółki kolejowe nie widzą możliwości doinwestowania elbląskiego Dworca w kolejnych pracowników kas biletowych. Na to nie ma środków finansowych. Wskazują, że bilety na pociąg można kupić…przez Internet.

- Niestety, osoby ze starszego pokolenia nie korzystają tak dużo z Internetu. Wolą kupić bilet w okienku – dodaje pan Stanisław.

Jeszcze większym kuriozum jest…możliwość zakupu biletów kolejowych w saloniku Kolportera na ul. Chełmońskiego lub w CH Ogrody. Dlaczego biletów nie można kupić w sklepikach zlokalizowanych w budynku Dworca PKP lub w jego najbliższych okolicach? Tego na razie nie wiadomo.

Co na to władze Elbląga, które najwyraźniej nie dostrzegają coraz poważniejszego problemu z utrudnieniami w zakupie biletów PKP przez elblążan?

Jak już wcześniej informował nas nasz Czytelnik, kasy biletowe na Dworcu PKP w Elblągu są czynne dopiero od godz. 8.00.

- Akurat jechałem pociągiem do Gdańska po godz. 7.00. Jak się okazało, na Dworcu nie mogłem kupić biletu. Ten problem dotyczył sporej grupy podróżnych. Również u konduktorów nie udało się kupić biletów, ponieważ byli zbyt zajęci aby je sprzedawać – pisze nasz Czytelnik. – Z tego co udało mi się dowiedzieć, jest to związane z likwidacją etatów, a taka sytuacja trwa od 1 czerwca br.

Już w kwietniu br. elbląskie media lokalne alarmowały, że elblążanie mają utrudniony dostęp do kas biletowych na Dworcu PKP. Te pracowały od godz. 7.00 do 16.00.

- Jednak i tak czynne było tylko jedno okienko – pisze do nas jedna z elblążanek, która również nie mogła rano kupić biletu na Dworcu PKP. – Teraz kasa czynna jest od 8.00. Oczywiście można kupić bilet przez Internet, jednak wiele starszych osób o tym nie wie i nie wie jak to zrobić.

Więcej o tym tu: http://fakty.elblag.pl/kasy-biletowe-pkp-czynne-od-godz-8-00-to-powazne-utrudnienie-dla-pasazerow/

Prowadzenie sprzedaży biletów PKP w Elblągu nie opłaca się?

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>