Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie skatowanego dziecka

563
Wyświetleń

Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje śledztwo w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się nad małoletnim dzieckiem i jego matką. Chodzi o sprawę skatowanego 3-miesięcznego chłopca. Jak się okazuje również matka dziecka padła ofiarą znęcania się.

Jak informuje elbląska Prokuratura, w dniu 16 01.2019 r. zostało wszczęte śledztwo w sprawie mającego miejsce w Elblągu znęcania się nad trzymiesięcznym chłopczykiem. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomił lekarz udzielający pomocy cierpiącemu dziecku, u którego stwierdzono obrażenia ciała w postaci różnoczasowych złamań kończyn.

W sprawie zatrzymano Dawida S., któremu w dniu 17 stycznia 2019 r. przedstawiono zarzut znęcania się nad nieporadnym trzymiesięcznym dzieckiem poprzez stosowanie wobec niego przemocy, co spowodowało u pokrzywdzonego obrażenia w postaci złamań kończyn, żeber, stłuczenia twarzy co naruszało prawidłowe czynności kończyn górnych i dolnych, narządu ruchu i układu oddechowego na okres przekraczający 7 dni.

Ponadto sprawcy zarzucono, że w tym samym okresie znęcał się fizycznie i psychicznie nad zamieszkującą z nim wspólnie konkubiną, matką dziecka w ten sposób, że naruszał jej nietykalność cielesną poprzez popychanie jej, szarpanie za ubranie, przypalił papierosem i wyzywał.

Przesłuchany w sprawie podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

W dniu 18 stycznia 2019 r. na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowania na okres trzech miesięcy.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/to-przerazajace-tak-skatowano-dziecko-w-elblagu/

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie skatowanego dziecka

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>