Prognoza pogody. Trzeba się przygotować na cofkę i opady śniegu

1318
Wyświetleń

Grozi nam cofka na rzece Elbląg oraz intensywne opady śniegu. Przed załamaniem pogody ostrzega portal meteoelblag.pl.

Zanim nastąpi spływ głównej fali arktyczno kontynentalnej masy powietrza, której apogeum wystąpi w nocy z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek, w piątkowy wieczór oraz w nocy z piątku na sobotę prognozowane jest przejście płytkiej bruzdy wilgoci która rozwinie się na środkowym Bałtyku przemieszczając nad Obwód Kaliningradzki – informuje meteoelblag.pl.

Wędrując w dół, zostając wypychana przez układ wysokiego ciśnienia na kilka godzin sprowadzi nam zaostrzenie się gradientu barycznego w związku z powyższym trzeba spodziewać się nasilenia północnego i północno wschodniego wiatru do maksymalnie 60 – 70 km/h na Mierzei Wiślanej.

Taki kierunek oznacza dla nas umiarkowaną cofkę, z pewnością dojdzie do wzrostów stanów rzek głównie z powodu wysokiego napełnienia Bałtyku.

Drugą kwestią jest opad śniegu, ten wedle wielu modeli meteorologicznych pojawi się w piątkowy wieczór lub w nocy z piątku na sobotę nad Zatoką Gdańską, Zalewem Wiślanym i Warmią.

Nasuwając się dalej w ląd strefa sukcesywnie będzie tracić na intensywności.

Prognoza pogody. Trzeba się przygotować na cofkę i opady śniegu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>