Prezydent zakazuje EPEC-owi odbioru raportu z audytu i żąda wyjaśnień

14 kwietnia 2017 11:56
More videos
1,023
Wyświetleń
   

Dotarliśmy do pisma, jakie prezydent miasta Witold Wróblewski skierował do prezesa EPEC, Krzysztofa Krasowskiego. W liście prezydent nie zezwala prezesowi na odbiór raportu z audytu przeprowadzonego przez firmę ABC Consulting. Wcześniej, na naszych łamach dokument ten ostro skrytykował radny Ryszard Klim.

Prezydent Witold Wróblewski chce, aby prezes EPEC wstrzymał proces odbioru audytu spółki, przeprowadzony przez firmę ABC Consulting. Nie wyraża również zgody na dokonanie płatności. Wróblewski wskazuje, że raport powinien zostać poszerzony o listę kilkunastu pytań, jakie do firmy consultingowej skierował radny Ryszard Klim. Na te zagadnienia bowiem raport odpowiedzi nie daje.

Poniżej pismo prezydenta Witolda Wróblewskiego do prezesa EPEC.

pismo prezydent 2 pismo prezydent1

O tym raporcie z audytu EPEC pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/radny-ryszard-klim-miazdzy-audyt-przeprowadzony-przez-epec-punktuje-tez-manipulacje-portelu/

Jak już informowaliśmy, raport z audytu powstał na konkretne zamówienie i miał pokazać to, co pokazać chciano. Taki wniosek można wysnuć z lektury tego 160-stronicowego dokumentu, który według dziennikarzy portelu ma potwierdzać, że poprzedni prezes Łukasz Piśkiewicz i zarząd spółki komunalnej działał prawidłowo.

Tymczasem, jak wskazuje radny Ryszard Klim, ten dokument nie ma właściwie nic wspólnego z prawidłowo przeprowadzonym audytem. Ponadto nie dotyka nawet tych problemów spółki EPEC, o których mówi się głośno od lat. Po co więc, za ponad 30 tys. zł zamówiono takie badanie? Najwyraźniej po to, aby zamknąć sprawę nieprawidłowości, które od lat występowały w tej miejskiej spółce. Jednak, jak dodaje radny Ryszard Klim, to opracowanie nie wyjaśnia praktycznie żadnych kontrowersji, jakie wokół EPEC występują.

„Piąta kolumna się ujawniła i dalej działa” – tak publikację gazety portel określa radny Ryszard Klim. Dziennikarze portalu bowiem, upubliczniając raport – który notabene jak się okazuje nie został nawet jeszcze odebrany przez zamawiającego, czyli EPEC, już odtrąbili sukces byłego prezesa Piśkiewicza.

Zachęcamy również do obejrzenia naszej rozmowy na temat sytuacji w EPEC, którą przeprowadziliśmy z radnym Ryszardem Klimem.

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>